به روز شده در: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۷
مدیر برنامه‌ریزی سازمان بسیج عشایر کشور خبر داد
مدیر برنامه‌ریزی سازمان بسیج عشایر کشور، از برگزاری رزمایش اقتدار عشایر بسیجی سراسر کشور در آینده نزدیک خبر داد.
کد خبر: ۱۸۰۸۱
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۴:۵۹ - 04May 2014

برگزاری رزمایش اقتدار عشایر بسیجی سراسر کشور

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، "اصغر کوشکی" مدیر برنامهریزی سازمان بسیج عشایری کشور از برگزاری رزمایش بزرگ عشایر بسیجی در آینده نزدیک خبر داد.

وی در مورد برگزاری این رزمایش گفت: امام خمینی(ره) همیشه در فرمایشاتشان از عشایر به عنوان ذخائر انقلاب و آنها را همیشه بعد از نیروهای مسلح به عنوان پشتوانه نظامی انقلاب یاد می­کردند و این رزمایش در راستای تقویت همین بعد نظامی عشایر است.

مدیر برنامهریزی سازمان بسیج عشایری کشور با اشاره به اینکه یکی از خصیصه های عشایر، روحیه سلحشوری آنان است، افزود: اگر نگاهی به دوران دفاع مقدس بیاندازیم خواهیم دید که عشایر همانند نیروهای مسلح در جنگ، حضوری موثر داشتهاند، لذا این موضوع سازمان را بر آن داشت که جهت بالا بردن حفظ و انسجام عشایر و نشان دادن قدرت نظامی آنها برنامه­ ریزی کند و خدا را شکر با موافقت "سردار نقدی" ریاست سازمان بسیج مستضغفین، این مهم محقق شد و مقرر شد در سال ۹۳ رزمایش بزرگ بسیج عشایر کشور در برنامه­های مصوب سال قرار گیرد.

کوشکی با بیان اینکه افراد شرکت کننده در این رزمایش از اقوام مختلف ایران اسلامی است، تصریح کرد: با توجه به وجود اقوام مختلف در ایران اسلامی و همچنین بالا بردن روحیه وحدت ملی، قرار بر این است از هر قوم حداقل یک گردان رزمی عشایر در این رزمایش حضور پیدا کند که علاوه بر توان نظامی، مبین وحدت ملی و همبستگی اقوام و مذاهب ایرانی باشد.

وی محوریت این رزمایش را سازمان بسیج عشایری دانست و عنوان کرد: با همکاری معاونت مقاومت مردمی ستاد بسیج مستضعفین و توسط "سردار فضلی" جانشین سازمان بسیج مستضعفین، کلیات طرح ابلاغ خواهد شد.

مدیر برنامهریزی سازمان بسیج عشایری کشور با اشاره به اینکه آمارهای گذشته مسبوق به سابقه بوده است، یادآور شد: در سنوات گذشته در برخی استانها مانند لرستان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و کرمانشاه گردهمایی بزرگ عشایر مسلح برگزار شده بود ولی تمامی این برنامهها فقط در حد گردهمایی بوده و تاکنون عشایر رزمایش ملی که با حضور همه اقوام برگزار شده باشد را برگزار نکردهاند.

کوشکی با توجه به اهداف برگزاری این رزمایش، خاطرنشان کرد: نام عشایر دو مطلب را در اذهان تداعی می­کند، اول بعد اقتصادی (دام و لبنیات و صنایع ­دستی)، دوم بعد نظامی، در این رزمایش هدف استفاده صحیح از توان رزمی عشایر می­ باشد و با توجه به اینکه در سالهای اخیر سازمان بسیج جامعه عشایری ۲۵۰ هزار نفر از عشایر را مسلح نموده است، به نظر می­ رسد برگزاری چنین رزمایشی که اقتدار عشایر را در کنار سایر نیروهای مسلح به نمایش بگذارد ضروری است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها