به روز شده در: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۹
کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه‌ای از برنامه‌هایی که تحت عنوان آشنایی با نامزدها در رسانه ملی پخش می‌شود انتقاد کرد.
کد خبر: ۲۳۷۱۸۴
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۵ - 26April 2017
اطلاعیه ستاد انتخابات کشور درباره برنامه‌های تبلیغاتی نامزدها
به گزارش گروه اخبار داخلی دفاع پرس، کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات کشور،‌ عصر امروز ششم اردیبهشت ماه،‌ با صدور اطلاعیه‌ای روند رصد و پیگیری تخلفات انتخاباتی رسانه‌ها را تشریح کرد.

بنا بر این گزارش متن کامل این اطلاعیه بدین شرح است:

«باسمه تعالی

اطلاعیه کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات کشور در خصوص روند پیگیری تخلفات انتخاباتی رسانه‌ها

نظر به اوج‌گیری فعالیت تبلیغاتی نامزدهای محترم انتخابات ریاست جمهوری و نقش خطیر رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی این روند و با عنایت به تکلیف قانونی رسانه‌های برخوردار از منابع عمومی درخصوص پرهیز از تبلیغ له و علیه نامزدها و همچنین ضرورت  ارائه فرصت اطلاع‌رسانی برابر به هر 6 نامزد انتخابات ریاست جمهوری و با توجه به رصد دقیق عملکرد رسانه‌ها در این زمینه در کمیته‌اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور، به آگاهی ملت شریف ایران می‌رساند؛

1) تاکنون 61 مورد تخلف انتخاباتی 10 رسانه در کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات کشور رصد شده که در مراجع ذیربط حقوقی در‌حال بررسی و پیگیری است. بیشترین حجم این تخلفات مربوط به دو خبرگزاری از مجموعه‌های رسانه‌ای برخوردار از منابع عمومی است که روند پیگیری برای رسیدگی به این تخلفات، در‌حال انجام است.

2) با کمال تأسف، برنامه‌هایی که تحت عنوان آشنایی با نامزدها در رسانه ملی تولید شده و از شبکه‌های مختلف رادیوئی و تلویزیونی صدا و سیما پخش می‌شود، رویکرد کاملاً‌ متوازن و متعادلی نسبت به شش نامزد محترم نداشته و علیرغم پیگیری بعمل آمده از جمله در نامه ارسالی رئیس ستاد انتخابات کشور به سازمان صدا و سیما، این روند اصلاح نشده و کماکان، احساس جهت‌گیری و سوگیری خاص را در بیننده یا شنونده بر می‌انگیزاند. فلذا لازم است مسؤولان محترم رسانه ملی، فوراً با توقف پخش این برنامه‌ها، نسبت به اصلاح سریع این مشکل اقدام کنند. بعلاوه پیگیری‌های کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات کشور در این موضوع از طریق کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری دنبال خواهد شد.

3) به منظور استفاده از هم‌افزایی ستادهای مرکزی تبلیغات نامزدهای محترم برای رصد عملکرد رسانه‌ها در اجرای مقررات قانونی مرتبط با انتخابات، در نامه‌ای به ستادهای یاد شده، درخواست شد موارد رسانه‌ای نقض قانون از سوی رسانه‌ها یا سایر ستادهای تبلیغاتی را به کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات کشور ارسال فرمایند.

4)  برای پیشگیری از بروز تخلفات رسانه‌ای، راهنمایی‌های لازم در قالب اطلاعیه مورخ 4 اردیبهشت کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات کشور، در اختیار عموم اصحاب رسانه و مردم شریف قرار گرفته است که در پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور به آدرس www.moi.ir  و لینک مستقیم مجازی به آدرس https://t.me/moinews/2027   در  کانال مجازی moinews@ در دسترس مخاطبان قرار دارد.

کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور
 6 اردیبهشت ماه 1396

انتهای پیام/نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها