به روز شده در: ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۰
در دیدار رئیس پارلمان قرقیزستان؛
وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به خطرات مشترکی که همگان را تهدید می‌کند بر لزوم مبارزه با تروریسم و افراط‌‌گرایی تاکید کرد.
کد خبر: ۲۳۷۱۸۷
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۴ - 26April 2017
به گزارش گروه اخبار داخلی دفاع پرس، «محمدجواد ظریف»، وزیر امور خارجه ایران بعدازظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار با «چینی بای تورسون بیک اف»، رئیس پارلمان قرقیزستان در محل وزارت امورخارجه این مطلب را بیان کرد.

ظریف با اشاره به روابط خوب دو کشور ایران و قرقیزستان اظهار داشت: قرقیزستان یکی از دوستان ما محسوب می‌شود و ما همواره دارای روابط خوبی با این کشور بوده‌ایم.

وزیر امور خارجه با اشاره به خطرات مشترکی که همگان را تهدید می‌کند بر لزوم همکاری دوجانبه و مبارزه با تروریسم و افراط گرایی تاکید کرد.

«چینی بای تورسون بیک اف»، رئیس پارلمان قرقیزستان در ادامه این دیدار با اشاره به تاریخ، فرهنگ و تمدن ایران گفت: تمدن ایران به بیش از 5 هزارسال بازمی‌گردد و همواره در جامعه و مجامع بین‌المللی به لحاظ فرهنگی و تمدنی موثر بوده و جایگاه شایسته‌ای دارد.

رئیس پارلمان قرقیزستان برجام را یک موفقیت ممتاز و ویژه برای ایران عنوان کرد و گفت: پس از توافق برجام زمینه گسترش همکاری‌ها در ابعاد مختلف بین دو کشور فراهم شده است و ما امیدواریم که سرمایه‌گذاری شرکت‌های ایرانی در قرقیزستان بیش از پیش افزایش یابد.

در ادامه ملاقات طرفین درخصوص راههای گوناگون توسعه مناسبات سیاسی، پارلمانی، دیدار مقامات دو کشور در سطوح مختلف، بررسی راههای افزایش سرمایه‌گذاری، تقویت روابط بازرگانی و تجاری، ایجاد نمایشگاه دائم جمهوری اسلامی ایران در قرقیزستان، همکاری‌های ریلی، تکنولوژی، کشاورزی و توسعه همکاری‌های علمی، فرهنگی و ورزشی تبادل نظر کردند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها