به روز شده در: ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۲
در حالی که در روزهای اخیر با تاکید مقامات امریکایی بر آمادگی برای حمله به سوریه، احتمال حمله افزایش یافته است، نظر سنجی های منتشر شده حکایت از مخالفت بخش عمده ای از مردم امریکا در مورد مداخله در سوریه دارد.
کد خبر: ۲۵۰۴
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۲ - ۱۸:۱۲ - 28August 2013

نظرسنجی ها مخالفت مردم امریکا را با حمله به سوریه نشان می دهد

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، به دلیل پیامدهای سیاست های مداخله گرایانه دولت قبلی امریکا در عراق و افغانستان برای مردم امریکا و همچنین مشکلات داخلی اقتصادی این کشور، نظرسنجی ها نشان می دهد حدود 60 درصد از مردم مخالف هرگونه حمله به سوریه می باشند.

به گزارش "رویترز"، طبق نظرسنجی های منتشر شده که در دو هفته گذشته از بین مردم امریکا انجام شده است، حدود 60 درصد از مردم امریکا مخالفت خود را با حمله به سوریه ابراز داشته اند و تنها حدود 10 درصد موافق سیاست دولت مبنی بر مداخله در سوریه می باشند.

همچنین نتایج این نظرسنجی ها نشان می دهد حتی در صورتی که نتایج بازرسی های سازمان ملل نشان دهد که دولت سوریه در حملات شیمیایی علیه مردم دخالت داشته است، باز هم بیش از 50 درصد از مردم امریکا با مداخله در سوریه مخالفت دارند و تنها 25 درصد با سیاست مداخله مستقیم در سوریه موافقت کرده اند. طبق این نظرسنجی ها حدود 20 درصد مردم امریکا نیز از اظهار نظر در این رابطه خودداری کرده اند.

در واقع با درنظر داشتن نتایج این نظرسنجی ها می توان بیان داشت علی رغم سیاست های مداخله جویانه دولتمردان امریکایی که در روزهای اخیر نیز تشدید شده است، بخش اعظم مردم امریکا به دلیل هزینه های جنگ جدید و مشکلات اقتصادی خود مخالف هرگونه ماجراجویی جدید در سیاست خارجی امریکا می باشند.

برچسب ها: امریکا ، سوریه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها