به گزارش گروه فرهنگ و هنر
دفاع پرس، «هارون یشایایی» رئیس نوزدهمین جشن بزرگ سینمای ایران، فهرست نامزدهای این رویداد را که بر اساس آراء داوران انجمن عالی هنرها و فنون سینمای ایران انتخاب شدهاند، به شرح زیر اعلام کرد:
بهترین کارگردانی:1- رضا میرکریمی دختر
2- حمید نعمت اله رگ خواب
3- اصغر فرهادی فروشنده
4- رضا درمیشیان لانتوری
5- محمد حسین مهدویان ماجرای نیمروز
بهترین فیلمنامه:1- پیمان قاسم خانی خوب، بد، جلف
2- مهران کاشانی دختر
3- معصومه بیات رگ خواب
4- اصغر فرهادی فروشنده
5- سهیل بیرقی من
بهترین فیلمبرداری:1- حمید خضوعی ابیانه دختر
2- فرشاد محمدی رگ خواب
3- حسین جعفریان فروشنده
4- هادی بهروز ماجرای نیمروز
5- ساعد نیک ذات نفس
بهترین تدوین:1- مصطفی خرقه پوش برادرم خسرو
2- میثم موئینی دختر
3- هایده صفی یاری فروشنده
4- هایده صفی یاری لانتوری
5- سپیده عبدالوهاب متولد65
بهترین بازیگر نقش مکمل زن:
1- سارا بهرامی خانه ای در خیابان چهل و یکم
2- مریلا زارعی دختر
3- پانته آ پناهی ها لاک قرمز
4- بهنوش بختیاری من
5- شبنم مقدمی نفس
6- ثریا قاسمی ویلاییها
بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:1- ناصر هاشمی برادرم خسرو
2- فرید سجادی حسینی فروشنده
3- بهرام افشاری لانتوری
4- هادی حجازی فر ماجرای نیمروز
5- جواد عزتی ماجرای نیمروز
6- احمد مهرانفر ماجرای نیمروز
بهترین بازیگر نقش اول زن:1- لیلا حاتمی رگ خواب
2- ترانه علیدوستی فروشنده
3- پردیس احمدیه لاک قرمز
4- پانته آ پناهی ها نفس
5- رویا نونهالی نیمه شب اتفاق افتاد
بهترین بازیگر نقش اول مرد:1- فرهاد اصلانی دختر
2- کوروش تهامی رگ خواب
3- شهاب حسینی فروشنده
4- نوید محمد زاده لانتوری
5- حامد بهداد نیمه شب اتفاق افتاد
بهترین موسیقی:1- کارن همایونفر اروند
2- حامد ثابت برادرم خسرو
3- فردین خلعتبری سینما نیمکت
4- بهزاد عبدی ناردون
5- ستار اورکی ویلاییها
طراحی صحنه:1- کامیاب امین عشایری آبا جان
2- شیوا رشیدیان خانه ای در خیابان چهل و یکم
3- محسن شاه ابراهیمی دختر
4- کیوان مقدم فروشنده
5- اصغر نژاد ایمانی نفس
طراحی لباس:1- مجید لیلاجی زاپاس
2- آیدین ظریف سیانور
3- سارا سمیعی فروشنده
4- گلناز گلشن لانتوری
5- اصغر نژادایمانی نفس
6- عباس بلوندی یتیم خانه ایران
صدابرداری:1- محمود سماک باشی آشوب
2- جهانگیر میرشکاری تیک آف
3- بابک اردلان رگ خواب
4- ناصر انتظاری من
5- عباس رستگارپور نفس
6- بهمن حیدری یتیم خانه ایران
صداگذاری:1- محمود موسی نژاد اروند
2- بهمن اردلان رگ خواب
3- علیرضا علویان من
4- آرش قاسمی نفس
5- امیر حسین قاسمی ویلاییها
چهره پردازی:1- فاطمه کمالی، زهرا کمالی سیانور
2- عبداله اسکندری ، مهرداد میرکیانی لانتوری
3- محسن دارسنج ماجرای نیمروز
4- مهرداد میرکیانی نفس
5- داریوش صالحیان یتیم خانه ایران
جلوههای ویژه میدانی:1- محسن روزبهانی یتیم خانه ایران
2- داود رسولیان ابو زینب
3- رضا ترکمان سینما نیمکت
4- عباس شوقی امکان مینا
5- ایمان کرمیان ویلاییها
6- محسن روزبهانی ماجرای نیمروز
جلوههای بصری:1- محمد لطفعلی آبا جان
2- بهنام خاکسار اکسیدان
3- سینا قویدل رگ خواب
4- امیر رضا معتمدی سینما نیمکت
5- فرید ناظر فصیحی نفس
بهترین فیلم:1- برادرم خسرو سعید ملکان
2- دختر رضا میر کریمی
3- رگ خواب حمید نعمت اله
4- فروشنده اصغر فرهادی
5- لانتوری رضا درمیشیان
6- ماجرای نیمروز سید محمود رضوی
7- نفس محمد حسین قاسمی
بهترین کارگردانی مستند:1- حسن نقاشی آثار عجم
2- فرناز جورابچیان و محمد رضا جورابچیان اعتراض وارد نیست
3- حجت طاهری پرندگان در سایه
4- حامد سعادت مردی که فسیل شد
5- مهدی قنواتی همجا
بهترین فیلم مستند:1- آوانتاژ محمد کارت
2- پسران سند باد رضا حائری
3- زنانگی محسن استاد علی
4- زیمل بلوچستان مازیار مشتاق گوهری
5- متهمین دایره بیستم حسام اسلامی
بهترین فیلم کوتاه:1- آرا یوسف کارگر
2- حیوان بهرام ارک و بهمن ارک
3- زونا طوفان نهان قدرتی
4- شب تولد امید شمس
5- وقت ناهار علیرضا قاسمی
تندیسهای جشن بزرگ سینمای ایران روز 21 شهریور در آیین پایانی این رویداد به برگزیدگان اهداء خواهد شد.
انتهای پیام/121