به روز شده در: ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۴
تعداد زیادی از مردم آلمان در پایتخت این کشور تظاهرات گسترده ای علیه برنامه جاسوسی امریکا علیه تعاملات تلفنی و اینترنتی شهروندان آلمانی برگزار کردند.
کد خبر: ۲۹۰۶
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۴ - 08September 2013

تظاهرات مردم آلمان علیه سیاست های جاسوسی امریکا

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، پس از فرار ادوارد اسنودن و افشاگری های وی در مورد اقدامات نهادهای اطلاعاتی و امنیتی دولت امریکا هر روز  شاهد آشکار شدن بخشی از اقدامات جاسوسی و خرابکارانه امریکا علیه کشورهای دیگر می باشیم و در این میان افشا شدن جاسوسی امریکا از متحدان اروپایی خود با واکنش هایی همراه شده است.

به گزارش "الجزیره"، هزاران نفر از مردم آلمان با برگزاری تظاهراتی در روز گذشته در برلین و با سر دادن شعار "آزادی به جای ترس" مخالفت خود را با نظارت و کنترل تعاملات تلفنی و اینترنتی آنها از سوی "آژانس امنیت ملی" امریکا نشان دادند.

گفتنی است این تظاهرکنندگان با در دست داشتن تابلوهایی که نماینگر رفتارهای غیرقانونی و همچنین دوگانه امریکا در تعامل با دیگر کشورها با وجود ادعاهای آزادی خواهانه و  لیبرالیستی آن است، مخالفت خود را با رویکرد امنیتی امریکا نسبت به دیگر کشورها نشان دادند.

شایان ذکر است اعتراض به جاسوسی امریکا علیه دیگر کشورها محدود به آلمان نمی باشد و در روزهای گذشته نیز شاهد برگزاری تظاهراتی در کشورهای برزیل و مکزیک در پی افشای جاسوسی امریکا علیه این کشورها بوده ایم و حتی رئیس جمهور برزیل امریکا را تهدید کرد در صورت تداوم این سیاست ها باید انتظار کاهش روابط دوجانبه را داشت.

برچسب ها: امریکا ، جاسوسی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار