صفاری نطنزی در گفت‌وگو با دفاع پرس:

تحریم‌ نفتی ترامپ بی‌تاثیر خواهد بود/ توان دفاعی کشورمان آمریکا را عصبانی کرده است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اعمال تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران گفت: به دلیل افزایش قیمت نفت اوپک و حجم گسترده تقاضا در بازار نفت، تحریم‌های نفتی ترامپ بر اقتصاد ما تاثیری نخواهد داشت.
کد خبر: ۲۹۸۷۱۹
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۷ - 08July 2018

/مرتضی صفاری‌نطنزی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و نماینده مردم شهرستان نطنز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی دفاع پرس، با اشاره به اقدامات ضدایرانی رئیس جمهور آمریکا بویژه اعمال تحریم‌ها، اظهار داشت: دشمنی آمریکایی‌ها نسبت به ما مختص به امروز و دیروز نیست؛ آنها از زمانی با ما سر ناسازگاری پیدا کردند که انقلاب اسلامی در کشورمان به پیروزی رسید و به سبب همین پیروزی، دست آنها از تمام منافع‌شان در ایران کوتاه شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به هشت سال جنگ تحمیلی، افزود: آمریکایی‌ها گمان می‌کردند که چون انقلاب ما یک انقلاب نوپاست، می‌توانند در همان ابتدا این پیروزی را به کام ما تلخ کنند؛ لذا با حمایت و پشتیبانی از صدام، جنگ تحمیلی علیه کشورمان را به راه انداختند.

نطنزی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس هیچ کشوری گمان نمی‌کرد که جمهوری اسلامی پیروز این میدان باشد، تصریح کرد: در شرایطی که بلوک شرق و غرب آشکارا و پنهانی حمایت خود را از رژیم بعثی در نبرد با ایران اعلام کرده بودند، ما با ناچیزترین امکانات جنگی که در اختیار داشتیم، توانستیم با شکست دشمن، یکی از معجزات اسلام را به نمایش بگذاریم.

نماینده مردم شهرستان نطنز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انواع تهدیدات و تحریم‌های آمریکایی‌ها علیه کشورمان گفت: امروز جمهوری اسلامی به جایگاهی از پیشرفت و عظمت در تمام عرصه‌ها دست پیدا کرده که از تحریم و تهدیدات غربی‌ها هراسی ندارد؛ چراکه از اوایل انقلاب همیشه آمریکایی‌ها با زبان زور با ما صحبت کرده‌اند و ما هم در مقابل آنها کوتاه نیامده و به آنها باج نداده‌ایم.

وی با اشاره به توان دفاعی جمهوری اسلامی تصریح کرد: یکی از دلایلی که آمریکایی‌ها را نسبت به ایران عصبانی و نگران کرده است، موضوع توان دفاعی و موشکی کشورمان است؛ چراکه آنها دست به هر اقدامی زدند تا ما در عرصه‌های مختلف و به ویژه نظامی نتوانیم پیشرفت کنیم تا همیشه تحت امر آنها باشیم.

این نماینده مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از اهداف آمریکایی‌ها از مذاکرات برجام تضعیف توان دفاعی کشور ما بود، گفت: با اینکه عمده هدف از ایجاد توافقی به نام برجام تلاش برای رشد، توسعه و رونق اقتصادی کشورهای عضو این قرارداد بود؛ اما آمریکایی‌ها در این توافق به چیزی جز زمین‌گیر کردن ایران فکر نمی‌کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، ناکام ماندن آمریکا در تحقق اهدافش را باعث خروج این کشور از برجام عنوان کرد و یادآور شد: ترامپ وقتی که مشاهده کرد از طریق برجام نمی‌تواند صنعت موشکی ما را تضعیف کند، با نقض این توافق در جستجوی راهی دیگر برای رسیدن به هدف خود شتافت.

صفاری‌نطنزی تهدید و تحریم را تنها ابزار غربی‌ها برای پیش بردن کارهایشان دانست و گفت: امروز آمریکا تلاش می‌کند تا با اعمال تحریم‌ها مخصوصا در حوزه نفتی، بتواند 500 هزار بشکه از صادرات نفت ما را کاهش دهد، اما به دلیل اینکه قیمت نفت اوپک رو به افزایش است ما کسری بودجه مواجه نخواهیم شد.

این نماینده خانه ملت با بیان اینکه اولین تحریم‌هایی آمریکایی‌ها در حوزه بنزین بود، گفت: امروز ما در مصرف سوخت هیچ کمبودی نداریم و با افتتاح فاز سوم شرکت نفتی ستاره خلیج فارس قادر خواهیم بود به سایر کشورها بنزین صادر کنیم.

وی با بیان اینکه اروپایی‌ها و آمریکا علیه جمهوری اسلامی اقداماتی را در دستورکار خود قرار دادند، تصریح کرد: فشارهایی که اروپایی‌ها و آمریکا بر کشور ما وارد می‌کنند، باعث می‌شود که درآمدهای غیرنفتی ما افزایش پیدا کند؛ لذا برای مقابله با هرگونه توطئه و اقدامات ضد ایرانی غربی‌ها راهکارهای خوبی توسط نمایندگان مجلس اتخاذ شده که در ستاد اقتصاد مقاومتی در حال پیگیری و اجرا شدن است.

نماینده مردم شهرستان نطنز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش قیمت در بازارهای ارز، سکه و خودرو گفت: دولت و سایر مسوولانِ دست‌اندرکار باید برای مردم در خصوص وضعیت مالی‌شان شفاف‌سازی کنند، باید با مردم صحبت کنیم، باید نقدینگی‌هایی که به دلیل کاهش سودهای بانکی از چرخه اقتصاد خارج شد و در بازارهایی همچون سکه و خودرو سرگردان شده است، برای رونق وضعیت اقتصادی کشور مدریت شود؛ چراکه هدایت نقدینگی‌های بلاتکلیف باعث تقویت بنیه اقتصادی کشور و بهیود وضعیت معیشتی مردم خواهد شد.

انتهای پیام/ 151

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار