به روز شده در: ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۰
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر خبر داد؛
«احمد لطفی» با اعلام این‌که دولت در راستای کمک به محرومین خوب عمل کرده است، گفت: یکی از مهم‌ترین کمک‌های دولت در کنار ارتقاء سرانه مستمری مددجویان، تخصیص اعتبارات اشتغال‌زایی است که امسال از محل صندوق توسعه ملی، ۶۰ میلیارد تومان برای اشتغال مددجویان استان بوشهر اعتبار در نظر گرفته شده است.
کد خبر: ۳۰۵۲۹۶
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۹ - 21August 2018

اختصاص ۶۰ میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال مددجویان استان بوشهربه گزارش دفاع پرس از بوشهر، «احمد لطفی» مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر، امروز (سه‌شنبه) در شورای اداری شهرستان «بوشهر» اظهار داشت: کمیته امداد به‌عنوان یک نهاد خیریه، متولی ایجاد فقر نیست، بلکه هر حادثه و رویدادی می‌تواند به عنوان یک پدیده اجتماعی تولید فقر کند.

وی افزود: ۶۰ درصد از افراد تحت پوشش این نهاد، زنان سرپرست خانواده هستند که عمدتا به دلیل مرگ همسرشان در کنار موضوعاتی مانند طلاق، تحت حمایت این نهاد قرار گرفته‌اند.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر تصریح کرد: نکته دیگر این است که سن فقر نیز کاهش یافته و مددجویان دارای نیاز‌های چندگانه در حوزه درمان، اشتغال و معیشت هستند.

لطفی بیان کرد: برای کاهش آسیب‌های ناشی از فقر، باید از ظرفیت‌های موجود در دستگاه‌های اجرایی و به خصوص مردم شهرستان بوشهر استفاده شود.

وی عنوان کرد: نظام اسلامی برای خدمت به محرومین ایجاد شده و نیاز است از همه ظرفیت‌ها در این راستا استفاده شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر، با اعلام این‌که دولت در راستای کمک به محرومین خوب عمل کرده است، گفت: یکی از مهم‌ترین کمک‌های دولت در کنار ارتقاء سرانه مستمری مددجویان، تخصیص اعتبارات اشتغال‌زایی است که امسال از محل صندوق توسعه ملی، ۶۰ میلیارد تومان برای اشتغال مددجویان استان بوشهر اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: ۷ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز، تحت حمایت این نهاد قرار دارد که با رایزینی که با مدیرکل آموزش و پرورش استان داشتیم، شاهد این هستیم که تهیه لباس دانش‌آموزان به شکل رایگان انجام شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر بیان کرد: از ادارات و دستگاه‌های اجرایی شهرستان درخواست می‌شود که در تهیه کیف و کفش و پوشاک مدرسه و لوازم‌التحریر دانش‌آموزان تلاش کنند.

لطفی ادامه داد: در آستانه روز عید قربان قرار داریم و با توجه به این که سنت حسنه قربانی در این روز انجام می‌شود، آماده جمع آوری نذورات مردمی و ادارات دولتی هستیم.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار