به روز شده در: ۰۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۲:۲۰
یادداشت/ شهاب شعبانی‌نیا
حمایت از تروریست‌ها و دادن آدرس‌های غلط در مواجهه با تروریسم از سوی افرادی که در عرصه فرهنگی مشغول فعالیت هستند، چه آگاهانه باشد و چه ناآگاهانه، در راستای «تروریسم فرهنگی» و در قالب جنگ نرم علیه مردم ایران صورت می‌گیرد.
کد خبر: ۳۱۰۸۳۶
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۰ - 26September 2018

تروریسم فرهنگیگروه فرهنگ و هنر دفاع پرس- شهاب شعبانی‌نیا؛ دیگر کار از «بی‌سوادی» گذشته و به «رذالت» کشیده شده است. هر بار که خبری راجع به ترور و تروریست‌ها در فضای رسانه‌ای کشور منتشر می‌شود، برخی «سلبریتی»‌ها، نه‌تنها مرهمی بر زخم ملت نمی‌گذارند، بلکه نمک روی آن می‌پاشند.

این افراد که بعضاً از آن‌ها با عبارت «سلبریتی بی‌سواد» یاد می‌شود، نه مرز‌های بی‌سوادی، بلکه مرز‌های رذالت را جابجا کرده‌اند.

درحالی‌که از کودک چهارساله گرفته تا پیرمرد جانبازی که دست و پایش قطع است و توان دور شدن از معرکه را ندارد، زیر رگبار گلوله‌های حرامیان تروریست قرار گرفته‌اند، جناب سلبریتی با احمق خطاب کردن مردم، سربازان فداکار ناجی مردم و مسؤولان، انتظار دارد که با «قلم» به گلوله‌ی تروریست پاسخ داده شود!

معلوم نیست که اگر به جای «محمد طاها» یکی از عزیزان این جناب منورالفکر هدف گلوله قرار می‌گرفت، آیا باز هم وی تز «قلم در برابر گلوله» را ارائه می‌کرد یا خیر.

حتی اگر این ادعا را بپذیریم که جمهوری اسلامی، به میزان کافی در عرصه فرهنگی فعالیت نداشته و در شناساندن حق و باطل، کاری را که می‌بایست، انجام نداده است، این دلیل نمی‌شود که عده‌ای دست به اسلحه ببرند و خون کودک و پیر را بریزند.

مگر در تاریخ نمونه‌های مشابهی نداشتیم که امیرالمومنین علی (ع) به دفعات، معاندان را نصیحت و برای آن‌ها روشنگری کردند، اما زمانی‌که نصیحت و تبیین حقایق بر دل برخی از آن‌ها اثری نداشت، اسلحه به دست می‌گرفتند و با آن‌ها به سختی برخورد می‌کردند.

قاعدتاً استفاده از قلم، روشنگری و تبیین حقایق تا زمانی میسر است که طرف مقابل، تیر را از چله کمان رها نکرده باشد.

در زمان‌هایی مثل حادثه تروریستی اهواز و یا اعدام یک تروریست، گویا یک پیوند عمیق قلبی بین برخی از حضرات سلبریتی با تروریست‌ها برقرار می‌شود!

طرز زندگی برخی از سلبریتی‌ها و نحوه‌ی مواجهه‌ی آن‌ها با مسائل، به گونه‌ای است که خود را تافته‌ی جدا بافته از اکثریت مردم می‌پندارند و حتی در مواردی با تفرعن و برای تحقیر مردم، عبارت «رعیت» را به کار می‌برند!

جالب است که اظهارات گستاخانه و توهین‌های این قبیل افراد به مردم، با هیچ‌گونه برخوردی از سوی دستگاه قضایی مواجه نمی‌شود و جالب‌تر اینکه همین افراد ادعا می‌کنند که در ایران آزادی بیان و یا آزادی پس از بیان وجود ندارد!

حمایت از تروریست‌ها و دادن آدرس‌های غلط در مواجهه با تروریسم از سوی افرادی که در عرصه فرهنگی مشغول فعالیت هستند، چه آگاهانه باشد و چه ناآگاهانه، در راستای «تروریسم فرهنگی» و در قالب جنگ نرم علیه مردم ایران صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار