به روز شده در: ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۶
وزیر اطلاعات خبر داد
وزیر اطلاعات گفت: با هوشیاری سربازان گمنام امام‌زمان(عج) تحرکات سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه رصد و عناصری که می‌خواستند برای بیگانگان کار تجسسی را انجام دهند شناسایی و به دست عدالت سپرده شده‌اند.
کد خبر: ۳۱۷۱۴
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ۱۵:۴۸ - 21October 2014

دستگیری جاسوسان سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه در بوشهر

به گزارش گروه استانها خبرگزاری دفاع مقدس به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر، حجت الاسلام سید محمود علوی ظهر امروز در نشست شورای اداری استان بوشهر اظهار کرد: کشورهای  استکباری در هر کشوری از آدمها و نیروهای همان جا علیه منافع و امنیت ملی آنجا استفاده میکنند که این امر در کشورهای عراق، سوریه و افغانستان نیز انجام شده است.

وی با بیان اینکه امروز نقش دستگاههای اطلاعاتی بسیار تعیین کننده است، گفت: استان بوشهر نیز به دلیل همجواری با برخی کشورهایی که مطامع امنیتی و اطلاعاتی نسبت به این خطه از میهن اسلامی دارند از حساسیت بالایی برخوردار است.

وزیر اطلاعات افزود: امروز دوران نبرد سرویسهای اطلاعاتی است و سرویسها با هم برای دستیابی به اهداف مورد نظر خود تعامل دارند.

حجتالاسلام علوی با اشاره به اینکه سیستم قانونی بدون رهبری صالح و شایسته ناقص است، خاطرنشان کرد: امنیتی که خداوند برقرار میکند هدفمند و یک وسیله و ابزاری برای تحقق فرهنگ صحیح الهی، عبودیت و بندگی است.

وزیر اطلاعات گفت: وقتی یک امنیت برای حاکمیت فرهنگ عبودیت است باید یک تلاش امنیتی فرهنگ محور باشد.

وی افزود: تشکیلات امنیتی جمهوری اسلامی نمیتواند مانند دیگر سرویسهای اطلاعاتی کشورها عمل کند چرا که ماموریتهای این وزارتخانه در چارچوب شرع، قانون و اخلاق نمود پیدا میکند.

حجتالاسلام علوی تصریح کرد: امنیتی که برای فرهنگ بندگی، اجرای احکام اسلامی و حاکم شدن ارزشهای دینی در جامعه است نمیتواند از راهکار غیراسلامی باشد، بر همین اساس وزارت اطلاعات ماموریتهای خود را بر محور شرع، اخلاق و قانون قرار داده است.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه امنیت حق مردم مسلمان است، گفت: خداوند متعال در صدر ایجاد کنندگان امنیت در جامعه است و امنیت یک نعمت خدادادی بسترساز رشد و تعالی فرهنگ و اقتصاد در سرزمینها است.

حجتالاسلام علوی لازمه تحقق شعار سال مقام معظم رهبری را درپرتو امنیت دانست و افزود: رسالت حکومت اسلامی برقراری امنیت است همانطور که خداوند برای بندگانش امنیت ایجاد کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت سالگرد تاسیس وزارت اطلاعات اظهار کرد: ثمره 30 سال تجربه عملکرد اطلاعاتی این وزارتخانه ایجاد آرامش در جامعه است بهطوریکه هیچ کس در کشور احساس ناامنی نمیکند، طلبه در حوزه، استاد در  دانشگاه، فعال اقتصادی در عرصه اقتصاد و فعال فرهنگی با آرامش و امنیت فعالیت خود را انجام میدهند.

وزیر اطلاعات یادآور شد: این وزارتخانه در تعامل با سایر نیروهای مسلح، دستگاههای قضایی و اجرایی در تحقق استقرار امنیت پایدار، بالنده و پویا که خود زمینه ساز شکوفایی سایر زمینهها است عملکردی موفق دارد.

وی بیان کرد: این وزارتخانه تلاش میکند فضای مناسبی را برای سرمایه گذاران، افزایش تولید ملی، ایجاد فرصتهای شغلی پایدار و برقراری امنیت در همه ابعاد فراهم کند.

حجتالاسلام علوی با قدردانی از تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) در استان بوشهر گفت: در استان بوشهر با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان (عج)، تحرکات سرویسهای اطلاعاتی بیگانه رصد و عناصری که میخواستند برای بیگانگان کار تجسسی را انجام دهند شناسایی و به دست عدالت سپرده شدهاند.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه استان بوشهر در همه ابعاد نقش تعیین کنندهای در کشور دارد، افزود: این استان قطب اقتصادی، صنعتی، نظامی، تجاری و هستهای کشور بوده که جایگاه خاصی به آن در عرصه ملی داده است.

وی با تسلیت ضایعه درگذشت آیتالله مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: تمام زندگانی این عالم ربانی، اسلامی، اخلاقی و تجلی عملی به احکام و معارف اسلامی بود.

حجتالاسلام علوی با قدردانی از تلاشهای مدیرکل سابق اطلاعات استان بوشهر، با بیان اینکه نیروی انسانی مهمترین سرمایه هر دستگاهی است، خاطرنشان کرد: وزارت اطلاعات برای مسئولیت مدیریتی خود در استانها به سبب برخورداری از نیروهای توانمند و مسلط به امور، برای تامین مدیران ردههای عالی و میانی از نیروهای مومن، متخصص، متعهد و ولایت مدار خود استفاده میکند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار