به روز شده در: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۰
کتاب «قرار بانه» روایت فعالان بانه با تکیه بر فعالیت زنان به همت سازمان حفظ آثار و نشر ارزشهای مشارکت زنان در دفاع‌مقدس چاپ شد.
کد خبر: ۳۲۱۸۸۹
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۷ - 04December 2018

کتاب «قرار بانه» به چاپ رسیدبه گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع پرس، کتاب «قرار بانه» در 276 صفحه و در شمارگان 1000 جلد، به قیمت 150 هزار ریال به قلم فریبا انیسی نگاشته شده است.

در بخشی از این کتاب آمده است: مادری دختر بچه سه چهارساله‌اش را به بیمارستان آورد. گلویش زخم بود ولی معلوم بود تازه نیست، خیلی وقت بود مجروح شده بود. مثل یک عروسک زیبا بود. موهای بود داشت. با چشم های آبی و پوستی سفید. مجبور شدیم تراشه بگذاریم. به بچهه ا سپردم مواظبش باشند و مرتب ساکشن کنند و خون گلویش را بیرون بکشند. از مادرش پرسیدم چرا بچه را دیر به بیمارستان آورده؟! گفت: «نمی گذاشتند بیاوریم. می گفتند اگر او را ببری، همان لحظه با گلوله خودت و بچه ات را می کشند.»

کاری پیش آمد و به دلیل کمبود نیرو، خواهران را فرستادیم مأموریت. خودم هم باید با برادر جزی می رفتم جایی. دختر بچه را به پرسنل محلی سپردم که مدام ساکشن کنند. بعد از اینکه برگشتم بیمارستان به من گفتند بچه از دست رفت! از دکتر کشیک که سؤال کردم گفت: «آدم ریوی همین است دیگر!» گفتم: «چطور تا چهار ساعت پیش سالم بود؟!» رفتم بالا سر جنازه. وقتی معاینه‌اش کردم، متوجه شدم زخمش را ساکشن نکرده‌اند تا بمیرد. می خواستند برجوسازی خود صحه بگذارند.

علاقه مندان به دریافت این کتاب می‌توانند به نشانی: خیابان شهید مطهری، خیابان میرعماد، نبش کوچه اول ساختمان شهید سوادگر، پلاک4، طبقه هفتم. مراجعه و یا با شماره 88754086 تماس بگیرند.

انتهای پیام/ 131

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار