به روز شده در: ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۰
دبیر ستادعالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در شیراز:
حجت الاسلام«حبیب رضا ارزانی» در جشن جوانان مسجدی و بزرگترین اردوی کشوری دانش آموزی بابیان اینکه آغاز تربیت از کودکی مانند حکاکی بر روی سنگ ماندگار است،گفت: در دوران دفاع مقدس هم جوانان و نوجوانان پیشتاز بودند و اکنون در برخی از میادین هم اینگونه است.
کد خبر: ۳۲۳۳۰۰
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۲ - 14December 2018

پیشتازان دوران دفاع مقدس، جوانان و نوجوانان بودندبه گزارش  خبرنگار دفاع پرس از شیراز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، «حجت الاسلام و المسلمین حبیب‌رضا ارزانی»، در جشن جوانان مسجدی و بزرگترین اردوی کشوری دانش آموزی که با حضور «صابر سهرابی» مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس و سرهنگ «موسی زارعی» فرمانده سپاه ناحیه ثارلله، برپا گردید؛ با بیان اینکه فارس نگین درخشنده ایران است، گفت: ایران بدون بزرگان و شگفتی های شیراز قابل تعریف نیست و پر از رهبران و آزادمردان بزرگی مانند حافظ و سعدی است.

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با اشاره به پیشتازی استان فارس در ادب و فرهنگ اظهار کرد: اولین نکته قابل عرض در مورد شعار «تربیت جوان کارآمد» است، کار تشکیلاتی کردن اساسی و سخت است، در چهلمین سال انقلاب شاهد ماندگاری و دستاوردهای انقلاب هستیم، در ابتدای انقلاب عده ای فکر می کردند عمر کوتاهی دارد اما اکنون ۴۰ سال از انقلاب ما گذشته است.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تهاجمات چهل ساله علیه انقلاب، بیان کرد: اگر ایران اسلامی را با قبل از انقلاب مقایسه کنیم در فضاهای مختلف ویژه عمل کرده، در عرصه علمی رشد چند برابری داشته و در مسائل اجتماعی، دارو و درمان و... در مقایسه با کشورهای همسایه رشد قابل توحهی داشتیم و این مرهون کار تشکیلاتی و نگاه ویژه مقام معطم رهبری است.

وی افزود: شعار «تربیت جوان کارآمد» باید شعار تمام کانون ها باشد تا نیروی کار آمد و متخصص تربیت کنند، الان بعد از ۴۰ سال دیگر مدیری که فقط تخصص یا تعهد داشته باشد کافی نیست و مدیران باید هر دو پارامتر را داشته باشند و این کار تشکیلاتی در این قرارگاه در حال انجام است.

دکتر ارزانی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری برای فعالیت جمعی در راستای وحدت کلمه، عنوان کرد: همراهی و پشتیبانی همگانی سبب پیشبرد انقلاب اسلامی می شود.

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با اشاره به داستان و روایتی از امام صادق (ع)، اظهار کرد: عده ای می گویند فضا متفاوت شده و مردم مثل اوایل انقلاب نیستند اما با مشاهده به پیشتازی مردم در محرم و صفر و مناسبت های ملی یعنی این مردم همان مردم هستند، البته سلایق مختلف وجود دارد.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه طبق فرمایش امام صادق (ع) باید سراغ قلب جوانان و نوجوانان رفت، خاطرنشان کرد: مرکز مدینه النبی به این اصل پایبند بوده، ما از رده سنی قبل از دبستان مغفول شدیم، آموزش را به دوره دانشگاه که شخصیت شکل گرفته موکول کردیم که این اشتباه است.

وی متذکر شد: آغاز تربیت از کودکی مانند حکاکی بر روی سنگ ماندگار است، در جنگ هم جوانان و نوجوانان را پیشتاز بودند و اکنون در برخی از میادین هم اینگونه است

دکتر ارزانی با بیان اینکه وظیفه کانون این است که با فرهنگ و هنر در دل مسجد از قالب هنر بهره گرفته و کار تربیتی انجام داد، خاطرنشان کرد: هنر ماندگار است و پاک نمی گردد، بعد از صدها سال حافظ و سعدی از دل مردم پاک نشدند و حتی در دل ادیبان غربی مانند گوته رخنه کرده اند.

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با بیان اینکه گوته با حافظ بلندی گرفته و این خصلت هنر است، گفت: اگر قصد داریم کار ماندگار و پویا انجام دهیم باید از هنر استفاده کنیم و هنر مقدس و تعالی را با مسجد ببریم.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به استقبال مقام معظم رهبری از تئاتر مسجدی، بیان کرد: نمی شود مرتب برای موسیقی مرز تعیین کرد، باید بچه های مسجد در عرصه موسیقی ورود کرده و سرود بچه های مسجد را فعال کنند.

وی افزود: مقام معظم رهبری ۲ نامه به جوانان اروپایی نوشتند چرا که دل جوانان پاک است و به گفته ائمه اگر اصل کلام ما را مردم جهان بدانند از آن استقبال می کنند.

دکتر ارزانی با اشاره به نورانیت کلام اهل بیت (ع) تصریح کرد: در یکی از بیمارستان های نیوزلند نامه ای برای من نوشتند که قصد ایجاد مرکز معنوی داریم آیا حاضر به کمک هستید؟ این مرکز با همکاری ما و ادیان دیگر در بیمارستان ساخته شد چرا که طبق پژوهش ها، بیماران با ارتباط معنوی سریعتر بهبود می یابد.

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با بیان اینکه دو محل وضو برای شیعه و سنی در این مرکز درنظر گرفته شد، گفت: ۹ دین حضور داشتند و در افتتاحیه هر مذهب هفت دقیقه فرصت سخنرانی داشت که تعابیری از دعای ۱۳ صحیفه سجادیه را بیان کردم که نشان از شکرگذاری و عشق امام سجاد (ع) است، بعد از سخنرانی تمام سالن ایستاده تشویق کردند و این نشان ظرفیت اهل بیت (ع) و قرآن است که اگر زیبایی کلام خدا را بدانند قطعا از آن تبعیت می کنند.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: امید است شما جوانان مسجدی مدیران آینده جمهوری اسلامی در جشن ۵۰ سالگی انقلاب باشید.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار