به روز شده در: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۹
مجمع ناشران انقلاب اسلامی، فراخوان جشنوارۀ ادبی «روایت انقلاب» را منتشر کرد.
کد خبر: ۳۳۷۲۵۸
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۵ - 11March 2019

فراخوان جشنوارۀ ادبی «روایت انقلاب» منتشر شدبه گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، مجمع ناشران انقلاب اسلامی، فراخوان جشنوارۀ ادبی «روایت انقلاب» را منتشر کرد. اولین دورۀ این جشنواره با نام «جایزۀ مردمی و ادبی شهید سیدعلی اندرزگو» با محوریت «مبارزۀ ادبی با تحریف تاریخ معاصر» و «بیان حقایق و روشنگری دربارۀ رژیم پهلوی»، در قالب‌های داستان بلند، رمان و شعر بزرگ‌سال، داستان کودک و نوجوان و روایت تاریخ برگزار می‌شود. مهلت ارسال آثار به این جشنواره تا پانزدهم اردیبهشت 98 اعلام شده است.

پوستر فراخوان این جشنواره اخیراً با حضور چهره‌هایی همچون حجت‌الاسلام دکتر رضا غلامی، حجت‌الاسلام محمود دعایی، حجت‌الاسلام علیرضا سبحانی‌نسب، حجت‌الاسلام سیدمجید پورطباطبایی، نادر قدیانی، رحیم مخدومی، غلامرضا حسینی، علی‌اکبر تورانیان و میثم نیلی در همایش «صنعت نشر در دهۀ پنجم انقلاب اسلامی» رونمایی شد.

این جشنواره به همت مجمع ناشران انقلاب اسلامی و با حمایت و همکاری مرکز اسناد انقلاب اسلامی، بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیا، انجمن قلم ایران، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، حوزۀ هنری انقلاب اسلامی و مؤسسۀ فرهنگی شهرستان ادب، در شهریور سال 1398 برگزیدگان خود را خواهد شناخت.

متن کامل فراخوان این جایزۀ ادبی به شرح زیر اعلام شده است:

بسمه‌تعالی
«شهید سیدعلی اندرزگو، چریک مبارز مسلمان، فرزند علی بود، همنام علی بود، همراه و همگام علی هم بود.»
مقام معظم رهبریمد ظله العالی

• فراخوان
نخستین دورۀ جایزۀ مردمی و ادبی «شهید سید علی اندرزگو»، در شهریور سال 1398 برگزار می‌شود. دبیرخانۀ جایزه از کلیۀ نویسندگان، مترجمان و ناشران در سه گروه: «1.داستان بلند، رمان و شعر بزرگ‌سال 2.داستان کودک و نوجوان و 3.روایت تاریخ» دعوت می‌کند آثار ادبی خود را با درون‌مایۀ «مبارزۀ ادبی با تحریف تاریخ معاصر» و «بیان حقایق و روشنگری دربارۀ رژیم پهلوی»‌ به دبیرخانۀ جایزۀ شهید سیدعلی اندرزگو ارسال نمایند.

• شرایط شرکت در جایزه
همۀ آثار تولیدی اعم از نشر و بازنشر در سال‌های 96،95 و 97 که دارای درون‌مایۀ مدنظر جایزه باشند، می‌توانند در این جایزه شرکت کنند.

• مهلت و شیوۀ ارسال آثار
پدیدآورندگان می‌بایست دو نسخه از آثار خود را تا نیمۀ اردیبهشت 1398 به دبیرخانۀ جایزه به نشانی: تهران، خیابان انقلاب، خیابان دوازدهم فروردین، خیابان شهدای ژاندارمری، پلاک 140 با کد پستی: 1314673884 ارسال نمایند.
شمارۀ تلفن دبیرخانه : 02166976482، داخلی 208 و 209

• زمان برگزاری جایزه
زمان برگزاری جایزه، شهریور‌ سال 98 و هم‌‌زمان با ایام شهادت شهید سیدعلی اندرزگو خواهد بود. زمان دقیق و محل برگزاری جایزه متعاقباً می‌شود.

برگزیدگان جایزۀ شهید اندرزگو در آیین سالانۀ اهدای این جایزه معرفی و تجلیل خواهند شد و به برگزیدگان، علاوه بر جوایزه نقدی، معنوی و فرهنگی، لوح یادبود و نشان جایزۀ شهید سیدعلی اندرزگو اهدا می‌شود.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها