به روز شده در: ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۴
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت‌وگو با دفاع‌پرس:
جواد کریمی قدوسی با بیان اینکه غربی‌ها موفقیت و پیشرفت‌های جمهوری اسلامی را برنمی‌تابند، گفت: عده‌ای از مسوولان هنوز به این باور نرسیده‌اند که تعامل و مذاکرات با غرب هیچ نتیجه‌ای جز ضرر ندارد.
کد خبر: ۳۳۹۷۹۵
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۳ - 01April 2019

جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی دفاع‌پرس، با اشاره به خصومت‌های غربی‌ها با نظام و انقلاب اسلامی کشورمان اظهار داشت: در طول این چهار دهه، انقلاب اسلامی کشور ما به قدرتی دست پیدا کرده که نه‌تنها در مقابل توطئه‌های دشمنان مقاوم است، بلکه کشور‌هایی همچون عراق، سوریه، یمن و سایر امت اسلامی را به ایستادگی در مقابل سلطه‌گران فرا می‌خواند.

این نماینده خانه ملت گفت: آزادی‌خواهان با تفکر و تعقل در نحوه شکل‌گیری انقلاب اسلامی کشورمان به خوبی دریافته‌اند که ظلم هیچگاه ماندگار نیست، حتی اگر ابرقدرت‌های جهان علیه مظلوم اقدام کنند.

کریمی قدوسی با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم مبنی بر اینکه سرنوشت هر قومی به دست خودشان رقم می‌خورد، تصریح کرد: ملت ایران، حکومت طاغوت را به دلایل متعددی از جمله فساد‌های گسترده مالی و اخلاقی، بی توجهی به امور کشور و از همه مهمتر مقدمه چینی پهلوی برای برچیده شدن اسلام در کشورمان، برنتابیدند.

وی با تاکید بر اینکه از بدو ظهور انقلاب اسلامی تا کنون، دشمنان هیچگاه آرام نگرفته‌اند و برای ضربه زدن به پیکره نظام و انقلاب اسلامی ما شبانه‌روز کار می‌کنند، گفت: در حقیقت ظهور انقلاب اسلامی معجزه قرن بود و اینکه با تمام کینه ورزی غربی‌ها ما جشن 40 سالگی انقلاب را برگزار کردیم، معجزه‌ای دیگر بود؛ امروز دشمنان به این باور رسیده‌اند که انقلاب ایران با انقلاب در سایر کشور‌ها متمایز بوده و آسیب ناپذیر است.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی، عزت مندی، استقلال و عدالت طلبی را از ویژگی‌های برجسته انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: عزت طلبی مردم ما در طول تاریخ زبان زد خاص و عام است؛ لذا همین امر باعث شده آن‌ها نه تنها در مقابل دشمنان کوتاه نیایند، بلکه با تمام قوا برای مبارزه با هرآنچه که عزت، عدالت و استقلال ایران را به خطر می‌اندازد، قیام می‌کنند لذا اراده این ملت برای سرنگونی حکومت پهلوی برگرفته از خوی استقلال و عدالت طلبی بود.

وی با اشاره به حضور گسترده مردم در تمام عرصه‌های مهم و حیاتی کشور از جمله راهپیمایی 22 بهمن گفت: نه تنها آمریکایی‌ها بلکه تمام دشمنان قسم خورده ایران اسلامی گمان نمی‌کردند که ملت ما 40 سالگی انقلاب اسلامی را جشن بگیرند؛ لذا باشکوه برگزار شدن مراسم 22 بهمن تمام امید دشمنان را ناامید کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با توجه به این نکته که پیروزی انقلاب اسلامی چشم طمع آمریکایی‌ها به منابع و ذخایر غنی کشورمان کور شد، گفت: در حقیقت غربی‌ها هر کاری می‌کنند تا جمهوری اسلامی در هیچ زمینه‌ای به موفقیت و پیشرفت نرسد؛ بهانه و مانع تراشی آن‌ها برای عدم دسترسی به انرژی صلح آمیز هسته‌ای، تضعیف توان دفاعی و بی ثبات کردن اقتصاد کشورمان از دستورکار‌های مهم دشمنان است.

این نماینده مجلس دهم شورای اسلامی، موفقیت و پیشرفت‌های عظیم در عرصه دفاعی را باعث نگرانی غربی‌ها دانست و با تاکید بر تلاش مضاعف مسوولان برای پیروزی در عرصه‌های دیگر گفت: اگر برخی مسوولان داخلی از خواب غفلت برخیزند و فکر مذاکرات پوچ و بی اساس با غرب را از سرشان بیرون و با تمرکز و توجه کامل به درون برای رفع نابسامانی‌ها تلاش کنند، قطعا اعمال تحریم‌های آمریکایی‌ها نمی‌تواند برای ما مشکل ساز باشد.

انتهای پیام/ 151

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها