به روز شده در: ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۲:۵۲
در صحن علنی مجلس صورت گرفت؛
در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طرح دو فوریتی مبنی بر تقویت جایگاه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برابر آمریکا، تدوین شد و به امضای بیش از ۲۰۰ نماینده رسید.
کد خبر: ۳۴۰۷۹۳
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲ - 09April 2019

تدوین طرح دو فوریتی برای تقویت جایگاه سپاهبه گزارش خبرنگار پارلمانی دفاع‌پرس،در جلسه علنی امروز (سه‎شنبه ۲۰ فروردین) مجلس شورای اسلامی، ۲۰۰ نماینده مردم در خانه ملت با امضای طرح فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس خواستار تقویت جایگاه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برابر آمریکا شدند.

متن کامل طرح دو فوریتی تقویت جایگاه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برابر آمریکا که به امضای بیش از ۲۰۰ نماینده مجلس شورای اسلامی رسیده است به شرح زیر است:

ماده واحده: به منظور اقدام متقابل در برابر تصمیمات و اقدامات ایالات متحده آمریکا در تضعیف صلح و ثبات منطقه‌ای و بین‌المللی و از آنجا که این رژیم برخلاف اصول مسلم حقوق بین‌المللی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را که به عنوان نیروی رسمی نظامی کشور ایران شناخته می‌شود به عنوان نیروی تروریستی معرفی نموده است به موجب این قانون کلیه نیرو‌های نظامی امنیتی و اطلاعاتی ایالات متحده آمریکا که در غرب آسیا فعالیت می‌کنند و کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که به نمایندگی از آن‌ها در منطقه غرب آسیا و … فعالیت می‌کنند تروریست اعلام می‌شوند و هرگونه کمک مالی، فنی، آموزشی، خدماتی و تدارکاتی و غیر آن به این دسته از نیرو‌ها از نظر این قانون معاونت در اقدامات تروریستی به حساب می‌آید.

۱- دولت جمهوری اسلامی ایران بر اساس این قانون و نیرو‌های مسلح پس از اذن رهبری موظفند در چارچوب مصوبات شورای عالی امنیت ملی عند الزوم در برابر اقدامات تروریستی نیرو‌های آمریکایی و سایر نیرو‌های تروریستی مذکور در این قانون که در منطقه غرب آسیا و … فعالیت می‌کنند و منافع جمهوری اسلامی ایران را به مخاطره می‌اندازند اقدامات متقابل و قاطع به عمل آورند.

۲- دولت جمهوری اسلامی ایران بر اساس این قانون و نیرو‌های مسلح پس از اذن رهبری موظفند در زمان لازم به گونه‌ای عمل کنند که نیرو‌های آمریکایی و سایر تروریست‌ها نتوانند از توان و امکانات موجود علیه منافع جمهوری اسلامی ایران استفاده کنند.

۳- دولت جمهوری اسلامی ایران موظف است با استفاده از ظرفیت‌های حقوقی و سیاسی و دیپلماتیک خود بهره‌مندی نیرو‌های آمریکایی و سایر نیرو‌های تروریستی موضوع این قانون را از تأسیسات، تجهیزات، منابع مالی و دیگر کمک‌های احتمالی کشور‌های منطقه به حداقل ممکن برساند.

۴- دولت جمهوری اسلامی ایران موظف است از طریق مراودات دوجانبه و چندجانبه با کشور‌ها و رایزنی با مجامع و نهاد‌ها و سازمان‌های بین‌المللی از حداکثر توان خود برای بی‌اثر کردن اقدام آمریکا در معرفی نیروی رسمی نظامی ایران به عنوان گروه تروریستی استفاده کند.

انتهای پیام/ 151

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار