به روز شده در: ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۲
سی‌ودومین نمایشگاه کتاب-۸۸/
معاون اقتصادی رئیس جمهور در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به ارزیابی شرایط کاغذ و مشکلات پیش آمده در این حوزه پرداخت.
کد خبر: ۳۴۴۸۲۹
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۴ - 03May 2019

بررسی مسایل پیرامون حوزه کاغذ با حضور معاون اقتصادی رئیس جمهوربه گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، «محمد نهاوندیان» معاون اقتصادی رئیس جمهور در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به ارزیابی شرایط کاغذ و مشکلات پیش آمده در این حوزه پرداخت.

«سید عباس صالحی» در این دیدار با تاکید بر اینکه تمام امور مربوط به تفویض و واگذاری مسئولیت‌ها درخصوص چاپ و نشر به صنعت نشر و مطبوعات داده شده است، اظهار داشت: ارتباط ما با صنوف خوب بوده است و همکاری و همراهی صنوف با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شرایط و جو آرامی را بر فضای نشر حاکم کرده است.

وی گفت: کارگروه موسوم به کاغذ از اواخر شهریوماه سال پیش تشکیل و در این زمینه سامانه‌ای ایجاد شده که تمام فرآیند‌های مربوط به کاغذ از ابتدای سفارش تا تایید سفارشات و توزیع در آن ثبت می‌شود.

فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: در شش ماهه دوم سال پیش ۲۳ هزار تن کاغذ با ارز نیمایی وارد شده است.

صالحی شفافیت را مهمترین دستاورد ایجاد این سامانه عنوان کرد و افزود: تمام اقدامات انجام شده مورد نظارت وزارت ارشاد هستند.

وی ادامه داد: ما فهرستی از دریافت‌کنندگان کاغذ با ارز دولتی را در اختیار سازمان تعزیرات حکومتی قرار داده‌ایم تا علاوه بر نظارت بر نحوه توزیع کاغذ با متخلفان احتمالی برخورد کنند.

 معاون اقتصادی رئیس جمهور نیز در این دیدار بعد از شنیدن سخنان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: قبلا گزارشاتی مبنی بر عدم تخصیص منابع به طور صحیح بین فعالان حوزه نشر در اختیار ما قرار گرفته بود، اما آنچه امروز شاهدیم وجود سامانه‌ای متمرکز در وزارت ارشاد است که تمام فعالیت‌ها به طور شفاف در آن درج می‌شود.

محمد نهاوندیان گفت: ارز نیمایی به اقلامی اختصاص می‌یابد که گزارش شفافی ارایه کنند. نشستی هم به منظور اختصاص تزریق ارز نیمایی در صنعت چاپ و نشر برگزار خواهیم کرد.

سی ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «خواندن، توانستن است» از چهار تا ۱۴ اردیبهشت ماه در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ ۱۲۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها