به روز شده در: ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۰
روحانی:
رئیس جمهور گفت: افتتاح طرح‌های عمرانی امروز در کشور پاسخ صریحی به همه تحریم‌های اقتصادی و تحریم‎کنندگان به خصوص آمریکا است.
کد خبر: ۳۴۷۲۵۳
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۴ - 21May 2019

ملت ایران سرتعظیم در برابر قلدرمآب ها فرود نمی آوردبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور امروز در آئین بهره‌برداری از سد کرم‎آباد اظهار داشت: بهره‌برداری این طرح‌ها در استان مرزی آذربایجان غربی در کنار جذابیت سیاسی به دلیل افتتاح طرح‌ها در شهرهای سنی و شیعه‌نشین استان که نشان‎دهنده وحدت و اتحاد ایرانیان است معنی زیباتری دارد.

وی ادامه داد: افتتاح طرح‌های عمرانی در استان کرمانشاه طی هفته گذشته و افتتاح طرح‌های عمرانی طی روزهای آتی در استان‎های مختلف خوشحالی و مسرت بیشتری نسبت به روزها و سال‎های گذشته دارد.

روحانی اضافه کرد: امروز هر قدمی برای توسعه کشور در شرایط تحریم برمی‌داریم در شرایطی که آدم‌های جدیدالورود به دنیای سیاست با تصورات خام که فکر می‌کنند می‌توانند عظمت ایران را زیر سوال ببرند موجب شادمانی همه ماست و من بسیار خرسندم.

رئیس جمهوری کشورمان تاکید کرد: ملت ایران ملتی ایستاده و پرافتخار بوده و امروز نیز چنین خواهد بود، امروز شاهد هستیم هر لحظه‌ای که آمریکا ایران را تهدید می‌کند دو ساعت بعد بلافاصله به دلیل فشارهای جهانی و فشار پنتاگون پشیمان شده است و مجبور به عذرخواهی می‌شود.

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: ملت ایران با این ایستادگی و اتحاد ثابت کرده است سر تعظیم در برابر زورگویان و قلدرم‎آب‌ها فرود نمی‌آورد.

وی اضافه کرد از ابتدای دولت یازدهم ۴۰ سد ملی و ۱۰ سد استانی افتتاح کرده ایم، برنامه این دولت، افتتاح ۶۲ سد ملی و استانی است. در این دولت؛ هر هفته ۳۰ روستا به شبکه آبرسانی سالم، هشت روستا به برق و روزی ۱۰ روستا به گاز متصل شدند.

رئیس جمهوری تصریح کرد: در زمینه آب و خاک تلاش ها باعث خوداتکایی و اشتغال شده و امروز ما دو سد را افتتاح کردیم؛ در طول این ۶ سال ۵۰ سد افتتاح شده است و باز هم در 2 سال آینده سدهای دیگری هم افتتاح خواهد شد و تا 2 سال دیگر سدهای ما به بیشتر از ۶۰ سد می‌رسد.

روحانی با اشاره به اینکه در حاضر امنیت مناطق مرزی کشور و در کنار آن آذربایجان غربی موجب توسعه و آبادانی کشور شده است، اظهارداشت: خوشحالم که روزهای سفر در حال حاضر برای امنیت منطقه نیست، بلکه برای توسعه و آبادانی این سرزمین است.

وی اظهار داشت: ما در سال های گذشته عمده سفرهایی که به مناطق مختلف انجام می دادیم برای توسعه امنیت مناطق بود و یکی از این سفرها در سال ۱۳۶۰ توسط کمیسون دفاع مجلس شورای اسلامی به منطقه پیرانشهر و سردشت انجام شد که اکنون این سفرها تبدیل به آبادانی و امنیت برای مردم شده است.

روحانی اضافه کرد: مناطق مرزی ما یادآور روزهای ایثار و فداکاری است، سفرهای فراوانی به پیرانشهر و سردشت با آقای هاشمی داشیم و امنیت و آبادانی و توسعه و پیشرفت ایران اسلامی در برهه کنونی مدیون شهدا و ایثارگران است.

رئیس جمهور تصریح کرد: روزه عبادتی مخصوص خدا و عاری از شرک و ریا است .اخلاص و ایمان مردم ما در رمضان بیشتر تجلی می کند. سد سردشت در دولت یازدهم آغاز و به پایان رسید. رسانه‌ها و صداوسیما طرح های بزرگ توسعه کشور را که علیرغم فشار دشمنان افتتاح می شود، برای مردم تبیین کنند. احیای دریاچه ارومیه از افتخارات دولت است.

وی با تاکید بر اینکه سد کرم آباد ۱۹ هزار هکتار اراضی کشاورزی را سیراب می کند اظهار داشت: با اتمام و آبگیری سدها، زمینه برای سرمایه گذاری و تحول و اشتغال فراهم شد حدود ۴۱ میلیارد متر مکعب ذخیره سدها، نعمت بزرگ الهی است. علیرغم خسارات سیل در خوزستان، برداشت گندم امسال بیشتر از سال گذشته وعلیرغم مشکلات، روحیه و حمایت مردم افتخار آفرین خواهد بود.

رئیس جمهوری در ادامه عنوان کرد: ساخت سد سیلوه در پیرانشهر از طرح های مهم و تاثیر گذار دولت های یازدهم و دوازدهم در راستای احیای دریاچه ارومیه است که آب را به این پهنه آبی منتقل می کند.

روحانی با تاکید بر اینکه امروز از این‌که حال دریاچه خوب است، خوشحالیم.ابراز امیدواری کرد وضعیت دریاچه ارومیه با تکمیل و افتتاح طرح های خاص در دست اجرا به نقطه مطلوب برسد.

رئیس جمهور اظهار داشت: اگر امروز دریاچه ارومیه احیا نمی‌شد تمامی مردم استان آذربایجان‌شرقی و بخشی از مردم آذربایجان‌غربی کوچ کرده بودند و امروز با پنج میلیارد مترمکعب آب نشان می‌دهد که دریاچه ارومیه زنده است.

رئیس جمهوری با اشاره به اینکه برخی از اعلام آمار می‌ترسند، زیرا در این صورت نمی‌توانند علیه دولت تبلیغ کنند و اعلام آمارهای پیشرفت و آبادانی برایشان سخت است، افزود: دولت صدا و سیما ندارد که تبلیغ کند؛ تنها یک روزنامه و یک خبرگزاری دارد و آن خبرگزاری هم خود را متعلق به نظام می‌داند.

وی با اشاره به اینکه دولت جزئی از مردم است، مسئولان نظام مفتخر هستند که خادم مردم بوده و برای مردم تلاش می کنند گفت: ما ادعا نداریم که کشور بی نقص است؛ نقص داریم و مردم ما در سختی و مشکلات و جنگ اقتصادی و تحریم هستند.

رئیس جمهور گفت: از ابتدای دولت یازدهم هر هفته ۳۰ روستای کشور دارای شبکه آب آشامیدنی سالم می شود که بیش از ۹ هزار و ۵۰۰ روستا در طول دولت یازدهم به شبکه آب متصل و آب سالم در اختیار مردم قرار گرفته است.

روحانی با اشاره به اینکه در طول دولت یازدهم هر هفته هشت روستای ما برقدار شده است و ۱۰ روستای ما هر روز به شبکه گازرسانی متصل می شود افزود: سه هزار روستا در سال به شبکه گازرسانی متصل می شود و این نشاندهنده گازرسانی به ۱۰ روستا در هر روز است.

رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه این اقدامات جزو عملکردهای عظیمی است که در طول دولت صورت گرفته و اقدامات دولت باید برای مردم بازگو شود تاکید کرد: در خوزستان با وجود سیل و خسارت های فراوان ۱۵۰ هزار هکتار گندم زار از بین رفته است، احساس دولتمردان این بود که کاهش تولید گندم را در کشور شاهد باشیم که طبق آمار اعلام شده مقدار برداشت گندم در مزارع خوزستان بیشتر از سال گذشته است.

انتهای پیام/ 13

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار