به روز شده در: ۰۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۳
در آستانه سی‌امین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) چاپ جدید کتاب «صراط مستقیم» اثر سیدعلی بنی‌لوحی روانه بازار نشر شد.
کد خبر: ۳۴۹۱۱۲
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹ - 03June 2019

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، در آستانه‌ سی‌امین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) چاپ جدید کتاب صراط مستقیم اثر سیدعلی بنی‌لوحی روانه‌ بازار نشر شد.

کتاب «صراط مستقیم»، پرداختی مستند از وصیت‌نامه سیاسی الهی امام خمینی (ره) با مروری بر دوران مبارزه و بحران‌های دهه اول انقلاب اثر سیدعلی بنی‌لوحی است که توسط انتشارات راه بهشت منتشر شده است.

کتاب پرداختی مستند بر اندیشه‌های امام است که در قالب وصیت‌نامه تبلور یافته است. تلاش و روش کار بر این بوده که اصل وصیت‌نامه دست نخورده و دور از تحلیل‌های شخصی در دسترس خواننده قرار گیرد و به اضافات و شرح مستند به صورت پاورقی اکتفا شده است. ورود به این بخش نیازمند یک پیش‌نیاز است و خواننده باید زندگی مبارزاتی امام (ره) را مطالعه کرده باشد تا بر اهمیت و اثرگذاری وصیت‌نامه در ذهن او اضافه شود.

این کتاب با بررسی و تحلیل دوران مبارزه امام خمینی (ره) شروع می‌شود. به معنای دیگر، فصل‌های اول و دوم، زمینه لازم را برای مطالعه وصیت‌نامه حضرت امام (ره)، که هدف اصلی نگارش کتاب بوده است در ذهن خواننده فراهم می‌کند.

در این کتاب دهه اول انقلاب به صورت مستقیم مورد بررسی قرار نگرفته است. زیرا خود شامل صدها کتاب خواهد شد. اما باید گفت که فضای وصیت‌نامه و شرح مستندی که خواهید خواند، عصاره دهه اول انقلاب اسلامی است. کتاب صراط مستقیم با سه فصل و در حجم ۴۴۸ صفحه سامان یافته است.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها