به روز شده در: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۴
بادامچیان:
دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با تأکید بر اهمیت صادرات گفت: متأسفانه دست‌هایی در داخل نمی‌گذارند کالای ایرانی به راحتی صادر شود و در آن اخلال می‌کنند.
کد خبر: ۳۵۰۶۷۷
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۵ - 17June 2019

به گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران این حزب اظهار داشت: خصومت‌ورزی آمریکا به‌ویژه شخص ترامپ، هیچ جایی برای «مذاکره» و «میانجی‌گری» و «واسطه‌گری» نگذاشته است. سخنان صریح مقام معظم رهبری در دیدار نخست وزیر ژاپن یک فصل جدیدی را در دیپلماسی خارجی رقم زده است که آمریکا و همدستانش را به تجدید نظر در سیاست تحریم و لبخند وادار می‌کند.

وی گفت: راهبرد حکیمانه رهبری آن است که با مقاومت استراتژیک فشار‌های آمریکا را برای ترامپ هزینه‌مند کند. ترامپ اگر نخست وزیر ژاپن را واسطه پیام خود قرار می‌دهد بر اثر شکست سیاست تهدید او علیه ایران است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: ملت و دولت ما در نقطه بازدارندگی هستند. هیچ فشاری از سوی دشمنان نمی‌تواند ما را به تسلیم وادارد. ایران اکنون «متحد»، «قدرتمند» و البته یکصدا در برابر دشمن ایستاده است و اکنون زمان عقب نشینی آمریکا فرارسیده است.

بادامچیان ادامه داد: ترامپ با تصوری خام منتظر تلفن از تهران بود و، چون خیال خام او تحقق نیافت به ناچار وزیر خارجه آلمان و نخست وزیر ژاپن را راهی تهران کرد، اما این سیاست غلط ترامپ هم نتیجه معکوس برای او داشت.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی تأکید کرد: راهی که ملت در برابر آمریکا پیش گرفته یعنی راه اتحاد و قدرتمند عمل کردن، محاسبات دشمن را بر هم زده است. این راه متضمن اقتدار و امنیت ملی است. دیپلمات‌های ما در سراسر جهان با آینده نگری و بصیرت این دیپلماسی انقلابی را براساس عزت، حکمت، مصلحت پیگیری خواهند کرد.

وی با اشاره به شرارت آمریکا و شرکای منطقه‌ای آن در بحران زدایی در منطقه گفت: ایران نقش ثبات و امنیت را در منطقه ایفا می‌کند. غرب و به ویژه آمریکا برای فروش سلاح به بعضی حاکمان منطقه می‌خواهند غرب آسیا را بحرانی نشان دهند تا سلاح بفروشند.

بادامچیان به دفاع مردم یمن از خود اشاره کرد و افزود: یمنی‌ها در ادامه مقاومت علیه تجاوزات آل سعود و آمریکا، راهکار‌های تازه‌ای را برای دفاع از خود پیدا کرده‌اند. هدف گیری زیرساخت‌های امارات و عربستان در پاسخ به محاصره مردم یمن صورت می‌گیرد. گروه ائتلاف جز خسارت و هزینه و تلفات، برای کشور‌های خود دستاوردی در نبرد با مردم گرسنه و محروم یمن برای آن‌ها نداشته است.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به سفر روحانی به دوشنبه و شرکت در اجلاس شانگ‌های گفت: نتایج سیاسی این سفر را مثبت ارزیابی می‌کنیم. گسترش روابط با پیمان‌هایی که مرزبندی با منافع غرب دارند باید در دستور کار دولت باشد. بخشی از نگاه مثبت ما با شرق و ایجاد روابط راهبردی از همین معبر می‌گذرد.

وی گفت: ما با برخی از همین اعضای شانگ‌های توافقات اقتصادی داریم از جمله «ارز مشترک»؛ امیدواریم دولت برای دورزدن تحریم‌ها به «ارز مشترک»، «بانک مشترک» و «بازار مشترک» که اکنون در مرز‌ها در جریان است، نگاه فعال‌تری داشته باشد و مشکلات پیش‌روی فعالان اقتصادی و تجار را بردارد.

بادامچیان همچنین درمورد توجه دولت به امر رونق تولید اظهار داشت: مسیر رونق تولید از بهبود و تسهیل در محیط کسب و کار می‌گذرد. اگر این امر اتفاق بیفتد تولید برای تنفس خود نیاز به صادرات دارد؛ لذا باید همه وسایل برای تولیدکننده برای امر صادرات مهیا شود. متأسفانه دست‌هایی در داخل نمی‌گذارد کالای ایرانی به راحتی صادر شود و در امر آن اخلال می‌کند. سیاست‌های ارزی دولت هم گاهی به این مهم آسیب می‌زند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: نشست سران قوا در شورای همکاری‌ها و هماهنگی اقتصادی باید رونق کسب و کار و تسهیل امر صادرات را در دستور کار قرار دهد و از سوی یک فرماندهی واحد، مشکلات پیش روی صادرکنندگان از جمله «ارز»، «کمرگ»، «بیمه»، «بانک» و بالاخره واقعیت‌های «بازار» همه را با هم ببیند.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در پایان با گرامیداشت یاد شهدای ۲۶ خرداد ۱۳۴۴ گفت: شهادت سربازان دلیر اسلام بخارایی، امانی، نیک نژاد، صفارهرندی یک نقطه عطف در تاریخ مبارزات ملت ایران به حساب می‌آید. آن‌ها شهدای جاودانه انقلاب اسلامی هستند که برای اعتلای کلمه اسلام و پیشبرد نهضت امام خمینی (ره) شهید شدند و نقش پیشران انقلاب را ایفا کردند.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار