به روز شده در: ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۲۵
یادداشت/ محمدامین میربلوچ‌زهی
این روز‌ها از سوی برخی مردم دلشکسته از خدمات دولتمردان و عدم تحقق شعار‌های نمایندگان مردم در مجلس و دولت در شبکه‌های اجتماعی شعار تحریم انتخابات سرداده می‌شود.
کد خبر: ۳۵۴۴۱۸
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۵ - 23July 2019

نه به تحریم انتخاباتگروه استان‌های دفاع‌پرس- محمدامین میربلوچ‌زهی؛ این روزها از سوی برخی مردم دلشکسته از خدمات دولتمردان و عدم تحقق شعارهای نمایندگان مردم در مجلس و دولت، در شبکه‌های اجتماعی شعار تحریم انتخابات سرداده می‌شود.

قطعا و یقینا حق با مردم بوده و هست ولی در شرایط حساس و بحرانی کشور، باید نه به تحریم انتخابات را در جامعه پررنگ تر ببینیم و دشمنان را از رسیدن به اهداف‌شان ناکام کنیم.

نه به تحریم انتخابات گامی مهم برای حفظ ارزشها و صیانت از دستاوردهای این انقلاب اسلامی است که سالها برای حفظ آن تلاش و کوشش شده و خون‌هایی ریخته و جان‌هایی نثار راه آن گردیده و دست کشیدن از اصول و ارزشها بازی در پازل دشمنان است.

دولتمردان و نمایندگان مردم در مجلس بارها و بارها وعده هایی داده اند که هرگز عملی نشده و مردم از سرانجام کارها و پیگیری و عملکردشان مطلع نیستند و حق دارند عملکردهای آنها را به چالش بکشند.

در ساعت‌های مختلف شبانه روز و هر لحظه در جامعه می بینیم و می شنویم که مردم برخی از مسئولین را دروغگو خطاب می کنند و این امر ناشی از آن شعارهایی است که عملی نشده اند و مردم همچنان در انتظار تحقق آن وعده‌ها هستند.

مردم شهرستان خاش به مانند دیگر مردم استان و سایر هم وطنان ارزشمند ایرانی همین تفکر را داشته و دارند و اگر از مسئولان و وکلای ملت انتقادی می کنند از روی درد و نیازی است که سالهاست دشواری ها و مشقت ها را لمس می کنند.

همه ما می دانیم که دشمنان در صدد ضربه وارد کردن به پیکره نظام هستند و همه این تحریم و فشارها بخاطر همین بوده و هست، اما شعارهای پوچ و برنامه های ناکارآمد دشمنان هرگز تهدید و آسیبی جدی برای این نظام و کشور ثروتمند که دارای مردمی فهیم و همیشه در صحنه و پا در رکاب اسلام و رهبری بوده، نمی تواند اهداف دشمنان را تامین و برآورده کنند و قطعا این ترامپ‌های وطنی و عوامل داخلی دشمنان عامل اصلی به وجود آمدن مشکلات برای مردم ایران سربلند هستند که با اختلاس و گرانی و اختلال در بازار ارز و طلا و سکه و احتکار و پرداختن به شایعه و ناامید کردن مردم از نظام خون این ملت را در شیشه کرده اند.

در شهرستان خاش چند سالی است که مردم به آرزوهای کوچکی مانند شکستن صف‌های بنزین و ساماندهی بازار و گاز و تامین نان و این قبیل نیازهای روزمره دلبسته اند که با آمدن فرماندار جدید و تدابیر هوشمندانه ایشان بخش بزرگی از این مشکلات حل شدند و هم اینک باید از مشکلات بزرگتر گره گشایی شود.

تامین آب شرب مردم خاش از آرزوهای دیرینه بوده که سالها وزیران و استانداران و مقام‌های عالی رتبه کشوری و استانی و نمایندگان مردم در مجلس و فرمانداران و مدیران و غیره آمده و رفته اند و کلنگ های احداث سد کارواندر و اجرای خط انتقال آب از کارواندر به خاش زده شده، اما با گذشت چند دهه از عمر انقلاب این امر هنوز محقق نگردیده و مردم همچنان در انتظار دسترسی به آب شرب سالم و بهداشتی اند که نماینده مردم ایرانشهر و نخبگان ایرانشهری به بهانه خشک شدن باغات و کشاورزی و رودخانه های دامن و بمپور و غیره جلوی اجرای آن را گرفته‌اند و قطعا این استدلال درستی نبوده و باید نگاهی کارشناسی شده در دولت شکل بگیرد و طرحهای توجیهی مصوب شوند تا بتوان این آب سرگردان در کوههای کارواندر را به خاش انتقال داد.

گازرسانی به شهرستان خاش و ساخت منزل برای محرومان از دیگر وعده های دولتمردان و نمایندگان مردم در مجلس بوده که علیرغم کلنگ زنی پروژه ها، آثار کار و خدمت در این حوزه ها به چشم نمی آید.

در مبحث اجرای راه مرزی و بازارچه مرزی روتک خاش که نیازمند 130 میلیارد تومان اعتبار بوده، لازم است نگاهی ویژه در دولت شکل بگیرد و به شعارهای داده شده، عمل شود.

برای اجرا و تکمیل راه گوهرکوه به بزمان که ارتباط خاش را به استان کرمان حداقل تا 300 کیلومتر نزدیک می کند، همتی بلند و نگاهی مثبت لازم است و این موضوع در کنار محقق شدن خواسته های مردمی پیرامون تقسیمات شهرستان و بخش و شهرها می تواند امید بخش باشد و حضور مردم را در صحنه های نظام با دلگرمی نیز خواهیم داشت و قطعا با تحقق وعده ها همراهی این مردم مرزدار، شجاع، وفادار به اسلام و انقلاب و صد البته بیگانه ستیز با مسئولان نظام تقویت می‌شود.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار