به روز شده در: ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۲
شهدای خبرنگار را باید بشناسیم چرا که آنها با خون خود در طول هشت سال دفاع مقدس به ثبت حماسه‌های رزمندگان اسلام پرداخته و برای بازتاب و انعکاس آن سلحشوری‌ها به درجه رفیع شهادت نایل آمدند.
کد خبر: ۳۵۷۲۹۳
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵ - 11August 2019

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از یزد، روز خبرنگار یادآور زحمات و تلاش‌های افرادی است که در کسوت خبرنگاری، رسالت خطیر اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی را بر عهده دارند و به عنوان وجدان بیدار، چشم بینا و زبان حقیقت‌گوی جامعه، سختی‌ها و مشقات این حرفه مقدس را به جان خریده و با تلاش و کوشش خود، اصلاح‌گر امور و روشنی بخش مسیر آینده می‌شوند. بر همین اساس به معرفی تعدادی از شهدای خبرنگار یزد می‌پردازیم.

شهید احمد اخلاص

متولد: ۱۳۳۵/۰۱/۰۵

شهادت: ۱۳۶۱/۰۳/۰۲ خرمشهر

عملیات: بیت‌المقدس

محل خاکسپاری: گلزار شهدای خلدبرین

زندگی‌نامه: پنجم فروردين ۱۳۳۵، در شهرستان يزد ديده به جهان گشود. پدرش ناصر، مغازه دار بود و مادرش مريم نام داشت. تا پايان دوره كارشناسی در رشته جامعه شناسی درس خواند. خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی بود. از سوی سازمان صدا و سيمای تهران در جبهه حضور يافت. دوم خرداد ۱۳۶۱، با سمت خبرنگار در خرمشهر بر اثر اصابت تركش به سينه، شهيد شد. پيكر وی را در گلزار شهدای خلدبرين زادگاهش به خاك سپردند.

فرازی از وصیت‌نامه شهید:

«به همه آنهایی که دوستشان دارم می‌گویم تا می‌توانید مسلمان باشید اگر نمی‌توانید انسانی باشید و آزاد. از همه آن‌هایی که دوستم دارند و می‌دانند دوستشان دارم می‌خواهم که درست زندگی کنند و روحی بزرگ داشته باشند.»

شهید ناصر دادرس

متولد: ۱۳۳۹/۰۵/۳۰

شهادت: ۱۳۶۰/۰۸/۰۲ آبادان

عملیات: پدافندی

محل خاکسپاری: گلزار شهدای خلدبرین

زندگینامه: سی ام مرداد ۱۳۳۹، در شهرستان يزد به دنيا آمد. پدرش محمدعلی، در كارخانه كارگری می‌كرد و مادرش صفيه نام داشت. دانشجوی دوره كارشناسی در رشته صنايع بود. به عنوان پاسدار كميته انقلاب اسلامي در جبهه حضور يافت. دوم آبان ۱۳۶۰، با سمت فرمانده كميته مستقر در ايستگاه ۷ آبادان و مسول كارگزينی كميته در آبادان بر اثر اصابت تركش خمپاره به دست و شكم، شهيد شد. مزار او در گلزار شهداي خلدبرين زادگاهش واقع است.

فرازی از وصیت نامه شهید:

«من به جبهه می‌روم برای احیای دینم و صدور انقلابم. از شما می‌خواهم تکانی به خود دهید و از خواب غفلت بیدار شوید. دعا کنید خداوند همه ما را یک لحظه به حال خود وامگذار.»

شهید علی اکبر امیری قریه علی

متولد: ۱۳۳۸/۰۲/۱۵

شهادت: ۱۳۶۱/۰۸/۱۲ موسیان

عملیات: محرم

محل خاکسپاری: گلزار شهدای خلدبرین

زندگی‌نامه: پانزدهم ارديبهشت ۱۳۳۸، در شهرستان يزد به دنيا آمد. پدرش حسين، كارگر كارخانه بود و مادرش سلطان نام داشت. تا پايان دوره كارداني در رشته الكترونيك درس خواند. كارمند صدا و سيما بود. سال ۱۳۶۱ ازدواج كرد. از سوي بسيج در جبهه حضور يافت. دوازدهم آبان ۱۳۶۱، با سمت آرپی جی زن در موسيان هنگام درگيري با نيروهاي عراقي بر اثر اصابت تركش به صورت، شهيد شد. پيكر وی را در گلزار شهدای خلدبرين زادگاهش به خاك سپردند.

فرازی از وصیت‌نامه شهید:

«خدایا مرا به فیض شهادت برسان تا اگر زندگی کردنم برای تو نبوده لااقل مردنم برای تو باشد. فراموش نکنید که حتی آب زلال و پاک در اثر ماندن و نرفتن می گندد. چه بهتر که به جای گریه کردن که نشانه عجز و ناتوانی است محکمتر از پیش دندانهایتان را بهم بفشارید.»

شهید احمد اخباریه

متولد: ۱۳۴۰/۰۶/۰۳

شهادت: ۱۳۶۱/۱۱/۲۱ رقابیه

عملیات: والفجر مقدماتی

محل خاکسپاری: گلزار شهدای خلدبرین

زندگی‌نامه: سوم شهريور ۱۳۴۰، در شهرستان يزد به دنيا آمد. پدرش مهدي، خدمتكار مدرسه بود و مادرش ربابه نام داشت. دانشجوي سال دوم دوره كاردانی در رشته عمران و خبرنگار صدا و سيما بود. از سوی بسيج در جبهه حضور يافت. بيست و يكم بهمن ۱۳۶۱، با سمت تك‌تيرانداز در رقابيه به شهادت رسيد. پيكرش مدت‌ها در همان منطقه بر جا ماند و بيست و نهم بهمن ۱۳۶۹، پس از تفحص در گلزار شهداي خلدبرين زادگاهش به خاك سپرده شد.

فرازی از وصیت‌نامه شهید:

«عزیزان زندگی دنیاست آنگاه که کشت گاه آخرت باشد.عزیزان زندگی زیباست وقتی که گناهی نباشد. زندگی زیباست وقتی که الله در آن باشد و به او اتکال شود».

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها