به روز شده در: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۳
سردار هداوند:
جانشین رئیس پلیس پایتخت از آغاز طرح صاعقه یک با محوریت برخورد با سارقان موتورسوار، کیف‌قاپان و موبایل‌قاپان خبر داد.
کد خبر: ۳۵۷۸۲۳
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۸ - 14August 2019

طرح صاعقه «1» با محوریت برخورد با کیف قاپان پایتخت آغاز شدبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، سردار «حمید هداوند» جانشین رئیس پلیس پایتخت با اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌های اصلی شهروندان موضوع کیف‌قاپی و جرایم خشن همراه با تهدید است، اظهار داشت: کیف‌قاپی و موبایل‌قاپی ازجمله جرایمی است که اثرات نامطلوب آن تا مدت‌ها بر احساس امنیت جامعه اثرگذار است و به کاهش احساس امنیت منجر می‌شود؛ لذا نیاز است که پلیس با اجرای طرحی ضربتی به این موضوع بپردازد.

وی ادامه داد: طرح «صاعقه یک» با همکاری پلیس‌های تخصصی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ ازجمله آگاهی، پیشگیری، راهنمایی و رانندگی، امنیت عمومی و یگان امداد پایتخت، از امروز صبح در تمامی محلات سطح شهر تهران به اجرا درآمد.

این مقام ارشد انتظامی افزود: بنا به درخواست شهروندان، با سارقان کیف‌قاپ و موبایل‌قاپ که با موتورسیکلت در محدوده‌های مختلف شهر تهران پرسه‌زده و اقدام به سرقت می‌کنند، برخورد قانونی می‌شود.

جانشین رئیس پلیس پایتخت خاطرنشان کرد: در این طرح همچنین با موتورسوارانی که پلاک وسیله نقلیه آن‌ها مخدوش شده و یا فاقد پلاک بوده و همچنین دارای سوابق کیفری باشند، برخورد شده و وسیله نقلیه آن‌ها توقیف خواهد شد.

سردار هداوند تصریح کرد: در این طرح ۵۰۰ اکیپ در قالب پنج تیم، ضمن گشت‌زنی در محله‌های مختلف شهر تهران، پاتوق‌هایی را که از قبل شناسایی شده‌اند، مورد هدف قرار داده و به صورت گشت موتوری در راستای اجرای این عملیات عمل خواهند کرد.

وی به اثرات مثبت این طرح در کاهش وقوع جرم ازجمله کیف‌قاپی و موبایل‌قاپی اشاره کرد و گفت: این طرح در روز‌های آتی نیز اجرا می‌شود و شهروندان می‌توانند در صورت برخورد با موارد مشکوک، مراتب را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 به پلیس اطلاع دهند.

جانشین رئیس پلیس پایتخت در پایان خاطرنشان کرد: متهمان دستگیر شده در این طرح پس از انتقال به پلیس آگاهی تهران بزرگ و استعلام‌های انجام شده، برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی و وسیله نقلیه آن‌ها در صورت لزوم به پارکینگ پلیس منتقل می‌شود.

انتهای پبام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار