به روز شده در: ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۷
عمران‌ خان در کشمیر:
نخست وزیر پاکستان گفت: اقدامات هند در کشمیر موضع پاکستان درباره استقلال و ادامه مسیری که گذشتگان آغاز کرده بودند را تقویت کرد.
کد خبر: ۳۵۷۸۵۸
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۶ - 14August 2019

عمران‌خان در کشمیر: اقدامات هند مواضع قبلی پاکستان را تقویت کردبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «عمران‌ خان» نخست وزیر پاکستان امروز به مناسبت روز استقلال این کشور به مظفر‌آباد مرکز کشمیر پاکستان سفر کرد.

وی در سخنرانی برای اعضای مجلس کشمیر آزاد با تبریک آغاز هفتاد و سومین روز استقلال این کشور به پاکستانی‌های داخل و خارج از مردم درخواست کرد برای پیشرفت و آبادانی کشور با هم متحد شده وی را همراهی کنند.

وی از مردم خواست نقش خود را برای ایجاد یک کشور اسلامی بر اساس دولت پیامبر در مدینه ایفا کنند.

خان گفت: اقدامات هند در کشمیر موضع پاکستان درباره استقلال و ادامه مسیری که گذشتگان آغاز کرده بودند را تقویت کرد.

بنا بر این گزارش، عارف علوی رئیس جمهور پاکستان نیز امروز هنگام به احتزاز درآوردن پرچم این کشور در مراسم روز استقلال گفت: اگر مجبور شویم با هند بجنگیم این جنگ بر سراسر جهان تأثیرگذار خواهد بود.

وی افزود هرگز خواهان جنگ نیستیم، اما اگر مجبور شویم چیزی برای از دست دادن نداریم.

علوی گفت: پاکستان ضعیف نیست، اما سعی دارد از طریق دیپلماتیک و مراجعه به شورای امنیت سازمان ملل متحد بحران کشمیر را حل کند.

از سوی دیگر شاه‌محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان نیز با ارسال نامه به شورای امنیت سازمان ملل متحد خواهان برگزاری نشست ویژه برای کشمیر شد.

قریشی اعلام کرد که ملیحه لودهی نماینده پاکستان در سازمان ملل برگزاری نشست ویژه شورای امنیت سازمان ملل درباره کشمیر را پیگیری خواهد کرد.

وزیر امور خارجه پاکستان تأکید کرد: قبل از اقدام برای برگزاری نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد در این زمینه با چین به توافق رسیده‌ایم.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار