به روز شده در: ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۱
رهبر شیعیان نیجریه پس از کارشکنی‌ها در روند درمانی خود در هند، به کشورش بازگشت.
کد خبر: ۳۵۸۰۴۴
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹ - 16August 2019

شیخ زکزاکی به نیجریه بازگشتبه گزارش گروه بین الملل دفاع‌پرس به نقل از العالم، منابع آگاه اعلام کردند که شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه پس از اینکه نتوانست به خاطر کارشکنی‌های متعدد تحت درمان قرار بگیرد به نیجریه بازگشت.

این در حالیست که رهبر جنبش اسلامی نیجریه پیش‌تر با انتشار پیامی ویدئویی از بازگشت خود به نیجریه خبر داده بود.

پیش‌تر حساب کاربری دفتر شیخ کزاکی نیز تائید کرده و گفته بود که ایشان قرار است ساعت ۲۲ شب گذشته به وقت دهلی‌نو عازم نیجریه شود.

در پیام تصویری منتشرشده، شیخ «ابراهیم زکزاکی» به تشریح کارشکنی‌های صورت‌گرفته توسط دولت نیجریه پرداخته و اعلام کرده است که ترجیح می‌دهد به کشورش خود بازگردد و از آنجا در صورت امکان به کشور دیگری برود که شرایط درمان مهیا باشد.

به گفته شیخ زکزاکی، مقام‌های نیجریه‌ای بر خلاف برنامه از پیش تعیین‌شده ابتدا قصد داشته‌اند وی را به بیمارستان دیگری منتقل کنند.

شیخ زاکزاکی همچنین افزود که فرستادگان دولت نیجریه اطلاعات غلطی در مورد پرونده سلامت وی در اختیار مقام‌های هندی قرار داده‌اند و همین امر روند درمان را مختل کرده و باعث شد تا پزشکان هندی بگویند که از بیماری‌های او هیچ اطلاعی ندارند و روند آزمایشات باید از ابتدا آغاز شود.

در ادامه شیخ زکزاکی با متهم کردن دولت نیجریه به دلیل دروغگویی، افزوده است: دولت هند تنها دو ساعت به ما وقت داد که تصمیم بگیریم که آیا شرایط بیمارستان را می‌پذیریم یا می‌خواهیم به نیجریه بازگردیم. به آن‌ها گفتیم که این شرایط را نمی‌پذیریم و ترجیح می‌دهیم که به کشور خودمان بازگردیم. اما با گذشت ۲۴ ساعت، هنوز پاسخی نداده‌اند. کشورهای بسیار دیگری وجود دارد. ما به نیجریه باز می‌گردیم و اگر هر یک از آن کشورها شرایط ما را پذیرفتند، به آنجا می‌رویم.

انتهای پیام/ 141

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار