به روز شده در: ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۰
منابع محلی اعلام کردند؛
منابع محلی در نیجریه از ممنوع الخروج شدن شیخ زاکزاکی رهبر شیعیان این کشور توسط دولت نیجریه خبر داده‌اند.
کد خبر: ۳۵۸۲۷۲
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۲ - 17August 2019

احتمال ممنوع الخروج شدن شیخ زاکزاکی از نیجریهبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، برخی منابع محلی از احتمال ممنوع الخروج شدن «شیخ ابراهیم زکزاکی» رهبر جنبش اسلامی نیجریه خبر داده‌اند.

در این ارتباط گفته شده دولت فدرال ممکن است از سفر ابراهیم زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه به خارج از کشور برای درمان جلوگیری کند.

احتمال ممنوع الخروج شدن شیخ ابراهیم زاکزاکی از سوی یک مقام ارشد امنیتی نیجریه نیز تائید شده و این منبع افزوده که خیلی بعید است دولت اجازه سفر درمانی مجدد شیخ زاکزاکی را تائید کند، حتی اگر دادگاه در این ارتباط حکم صادر کند.

همزمان «گریس گکپ» دبیر وزارت اطلاعات و فرهنگ نیجریه با انتشار بیانیه‌ای مدعی شده که رهبر جنبش اسلامی نیجریه در جریان سفرش به هند با برخی سازمان‌های غیردولتی از قبیل: کمیسیون حقوق بشر اسلامی و دیگر گروه‌های شیعه برای اخذ پناهندگی تماس برقرار کرده است.

با این حال «ابراهیم موسی» سخنگوی جنبش اسلامی نیجریه ادعا‌های مطرح شده علیه شیخ زکزاکی برای دریافت پناهندگی را به شدت رد کرده و گفته است که این موضوع قطعا صحت ندارد و دولت در حال دروغ گفتن است.

از سوی دیگر همزمان با ادامه بیماری و وضعیت نامساعد شیخ زاکزاکی، «فیمی فالانا» وکیل وی ضمن رد مواضع دولت نیجریه، ارائه فوری خدمات درمانی به رهبر جنبش اسلامی و همسرش را خواستار شده است.

اواخر هفته گذشته رهبر شیعیان نیجریه در پی کارشنکی‌های مقامات دولتی این کشور مجبور شد تا سفر درمانی خود به هند را ناتمام متوقف کند و به نیجریه بازگردد.

در پیام تصویری منتشر شده، شیخ «ابراهیم زکزاکی» به تشریح کارشکنی‌های صورت‌گرفته توسط دولت نیجریه پرداخته و اعلام کرده است که ترجیح می‌دهد به کشورش خودش بازگردد و از آنجا در صورت امکان به کشور دیگری برود که شرایط درمان مهیا باشد.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار