به روز شده در: ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۱
سردار مجید خبر داد؛
رئیس پلیس فتای ناجا از راه‌اندازی 50 مرکز دیگر پلیس فتا در شهرستان‌های کشور خبر داد.
کد خبر: ۳۵۸۵۴۶
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۲ - 19August 2019

راه‌اندازی 50 مرکز پلیس فتا در شهرستان‌های کشوربه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، سردار «وحید مجید» رئیس پلیس فتای ناجا در تشریح این خبر، اظهار داشت: در راستای تأمین امنیت فضای سایبر و ارتقاء منابع انسانی، زیرساخت‌های استان‌ها و توسعه پلیس فتا در پهنه سرزمینی کشور با پیگیری‌های به عمل آمده از سوی پلیس فتا و تصویب فرمانده ناجا، ساختار راه‌اندازی 50 مرکز دیگر پلیس فتا در شهرستان‌های کشور مصوب و اجرایی شد.

وی به ارتقاء توسعه پلیس فتا در کلیه شهرستان‌های کشور به خصوص در مناطق محروم و دور افتاده اشاره کرد و ادامه داد: کلیه مراکز پلیس سایبری ضمن انجام رصد و پایش فضای مجازی، ارائه خدمات و پیگیری شکواییه‌های ارجاعی، ایجاد فرصت آموزشی و اطلاع‌رسانی از آسیب‌ها، تهدیدات و فرصت‌های فضای مجازی را در راستای پیشگیری از جرایم این حوزه در دستور کار خود دارند.

رئیس پلیس فتای ناجا ایجاد این مراکز را در راستای برآورده شدن خواسته‌های مردم در فضای مجازی عنوان کرد و گفت: ارتقاء اعتماد مردمی و مقابله با جرایم اینترنتی و مالی و نیز جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی فضای مجازی در جامعه از اهداف راه‌اندازی 50 مرکز پلیس فتا در شهرستان‌ها به شمار می‌آید.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه تامین امنیت نسبی در فضای مجازی نیازمند همکاری تمامی سازمان‌ها، نهاد‌های مربوطه و مشارکت هموطنان است، عنوان کرد: صیانت از هویت ملی و ارزش‌های اسلامی، حفظ حریم خصوصی و صیانت از اموال و منافع افراد در فضای سایبری از مأموریت‌های مهم این پلیس است.

سردار مجید به شهروندان توصیه کرد: در صورت نیاز به کسب اطلاعات آموزشی و نیز روبرو شدن با مشکل و یا موارد مشکوک، مراتب را با پلیس فتا در میان بگذارند و یا به سایت این پلیس به نشانی www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.

رئیس پلیس سایبری کشور لزوم بهره‌مندی از ظرفیت رسانه‌های مختلف برای مقابله با جرایم فضای مجازی را مهم دانست و تصریح کرد: رسانه‌های دیداری، شنیداری، مکتوب، خبرگزاری‌ها و... می‌توانند پلیس را برای ارتقاء آگاهی عمومی در حوزه فضای سایبری یاری کنند و تحقق این مهم منافع ملی و مردمی را در پی دارد.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار