به روز شده در: ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۵
سخنگوی دولت:
سخنگوی دولت اعلام کرد که در سفر ظریف به فرانسه هیچ تمایلی برای ملاقات با هیچ مقام آمریکایی نبوده است.
کد خبر: ۳۵۹۳۸۰
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰ - 26August 2019

ظریف تمایلی برای ملاقات با مقامات آمریکا نداشتبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، علی ربیعی در نشستی خبری درباره سفر روز گذشته وزیر امور خارجه کشورمان به فرانسه و محل برگزاری اجلاس گروه جی ۷ اظهار داشت: سفر دکتر ظریف ارتباطی به گروه ۷ نداشت و این سفر به درخواست فرانسوی‌ها انجام شد، هیچ تمایلی هم برای ملاقات با هیچ مقام آمریکایی نبود.

سخنگوی دولت با اشاره به دیدار اعضای هیات دولت با مقام معظم رهبری به مناسبت هفته دولت گفت: دولت در جلسه دیروز خود رهنمود‌های معظم له را در دستور کار قرار داد و در این راستا یکی از مصوبات جلسه روز گذشته هیات دولت تشکیل مرکز ملی مالکیت فکری جهت حمایت از مالکان آثار مختلف بود.

وی همچنین با اشاره به فعالیت‌های دستگاه دیپلماسی طی یک هفته گذشته اظهار کرد: این تحرکات نشان دهنده آن است که دولت جمهوری اسلامی تسلیم فشار‌های آمریکا نشده است؛ دولت تمام توان و دیپلماسی خود را به کار گرفته تا بتواند آثار سوء تحریم‌های آمریکا را کاهش دهد و اعضای باقی مانده در برجام را وادر به انجام تعهدات خود کند.

سخنگوی دولت با تاکید بر این که به هیچ وجه تحریم‌ها را نمی‌پذیریم خاطر نشان کرد:‌ برای رفع تحریم‌ها تلاش خواهیم کرد و رفع تحریم‌ها به معنای آن است که دولت آمریکا مسئولیت خود را به عنوان یک دولت نرمال بپذیرد.

ربیعی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اظهارات روز گذشته سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان گفت: دیروز شاهد مواضع بسیار مهمی از سوی سید حسن نصرالله بودیم، این پیام روشن و قاطعی برای رژیم صهیونیستی است که تجاوزات بی شرمانه آن‌ها بی پاسخ نخواهد ماند.

وی ادامه داد: تل آویو نباید از خویشتن داری منطقه سوء استفاده کند.

در زمین ترامپ بازی نمی‌کنیم

سخنگوی دولت در پاسخ به پرسشی درباره انتقادات برخی جریان‌های داخلی از سفر دیروز وزیر امور خارجه به فرانسه اظهار کرد: برخلاف آنچه که برخی مطرح می‌کنند، ما در زمین ترامپ بازی نمی‌کنیم و در این باره به صورت واکنشی عمل نکرده‌ایم، بلکه به عنوان یک کنشگر رفتار کرده‌ایم و رسانه‌های خارجی نسبت به رسانه‌های داخلی در این خصوص منصفانه‌تر صحبت می‌کنند.

ربیعی گفت: ما نمی‌خواهیم بپذیریم، تحریم تقدیر ملت و جامعه ماست و ما باید زیست تحریمی داشته باشیم.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار دیگری که در مورد اظهارات اخیر دریابان شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی که در مصاحبه با شبکه NBC گفته بود که امضای برجام یک اشتباه بود، تصریح کرد: شمخانی در همان گفت‌وگو تاکید کرد که به عنوان یک شهروند ایرانی نظر خود را مطرح کرده است، نه به عنوان موضع دولت. دولت همچنان معتقد است که امضای برجام در سال ۲۰۱۵ میلادی اقدامی مهم، نه برای کشور ایران بلکه برای امنیت منطقه و جهان بوده است.

سخنگوی دولت همچنین در پاسخ به پرسشی درباره سرنوشت کشتی آدریان و اینکه آیا مقصد بعدی این کشتی سواحل قطر خواهد بود اظهار کرد: مقصد کشتی را صاحب نفت آن مشخص می‌کند و برای این موضوع نیز با ما هماهنگی انجام نمی‌شود.

وی ادامه داد: از سیاست‌های غلطی که آمریکا دنبال می‌کند این است که به صورت مداوم کشتی را در رصد خود قرار داده و کشور‌ها را در این زمینه تهدید می‌کند.

سخنگوی دولت تصریح کرد: اینکه کشتی کجا برود مربوط به صاحب کشتی است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار