به روز شده در: ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱
امیر حیدری:
فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: در دوران دفاع مقدس، پزشکان و کارکنان درمانی و امدادی دوشادوش رزمندگان در خطوط مقدم مناطق عملیاتی انجام وظیفه کردند و خالق حماسه‌های بزرگی شدند.
کد خبر: ۳۵۹۵۳۸
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۵ - 27August 2019

بیمارستان‌های نزاجا مجهز به تجهیزات مدرن شده استبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ «کیومرث حیدری» فرمانده نیروی زمینی ارتش در مراسم بزرگداشت روز پزشک که در اداره بهداشت و درمان نزاجا برگزار شد، با اشاره به آیات قرآن کریم اظهار داشت: در غیاب امامان معصوم (ع)، ولایت فقیه همان صراط مستقیم است؛ ما امروز از این نعمت برخوردار هستیم که در مقابل این نعمت باید شکرگزاری کرد و شکرگزاری اطاعت کردن و درست کارکردن است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به ارتباط بین علم پزشکی و خداشناسی گفت: علم پزشکی، علم خداشناسی است و هنگامی که یک پزشک به ظرافت و پیچیدگی جوارح انسان می‌نگرد، بیش از پیش به عظمت خداوند پی می‌برد.

سرتیپ حیدری با اشاره به اهمیت نیروی انسانی در ارتش تصریح کرد: امروز مهمترین مسأله، بحث نیروی انسانی است که ما باید با نگاهی همراه با تکریم به آن بنگریم؛ چنانچه اگر موفقیتی در امر پزشکی نزاجا اتفاق افتاده، مرهون عملکرد نیروی انسانی است.

وی افزود: در دوران هشت سال دفاع مقدس، پزشکان و کارکنان درمانی و امدادی دوشادوش رزمندگان در خطوط مقدم مناطق عملیاتی انجام وظیفه کردند و خالق حماسه‌های بزرگی شدند و امروز نیز جامعه پزشکی نیرو‌های مسلح جامعه‌ای سرفراز است.

فرمانده نزاجا با اشاره به دستاورد‌های اخیر حوزه درمانی نیروی زمینی ارتش خاطرنشان کرد: ما در حوزه بهداشت و درمان نیروی زمینی سه تحول اساسی را در قالب طرح حضرت زینب کبری (س) برنامه ریزی کردیم که شامل رفع نواقص در حوزه‌های نیروی انسانی، تجهیزاتی و عمرانی است.

وی گفت: در قالب رفع نواقص حوزه نیروی انسانی با آموزش‌ها و گسترش طب رزم طی سال‌های اخیر از بحران‌های طبیعی که کشور را فرا گرفته بود، سربلند بیرون آمدیم و توانستیم با حضور به‌موقع و امدادرسانی بی‌دریغ در مناطق بحران‌زده از پیشرفت بحران پیشگیری کنیم به طوری که فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) نیروی زمینی ارتش را به دلیل امدادرسانی و تلاش‌های شبانه‌روزی در مناطق بحران‌زده مورد تفقد قرار دادند و از عملکرد ارتش ابراز رضایت و خرسندی کردند.

امیر حیدری بیان کرد: در حوزه تجهیزاتی و عمرانی بسیاری از بیمارستان‌ها به تجهیزات مدرن و کارآمد مجهز شده و با کارشناسی‌های به عمل آمده در حوزه عمرانی نیز تعدادی از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی نزاجا بازسازی شده و یا در حال ساخت و نوسازی است.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها