به روز شده در: ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
ظریف در دیدار کرنل فروتا:
وزیر امور خارجه کشورمان اقدامات ایران در کاهش تعهدات خود در قبال عدم انجام تعهدها از سوی طرف‌های اروپایی را در چارچوب بند ۳۶ برجام توصیف کرد.
کد خبر: ۳۶۱۱۷۵
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۸ - 08September 2019

کاهش تعهدات در چارچوب برجام است/آژانس اصول حرفه‌ای را رعایت کندبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، کرنل فروتا مدیر کل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که برای دیدار کوتاهی در کشورمان به سر می برد ظهر امروز با محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر امور خارجه در این دیدار با اشاره به همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که منجر به گزارش‌های متعدد آژانس در تایید اجرای برجام توسط ایران شده و استمرار این همکاری‌ها در مقطع فعلی، بر ضرورت رعایت اصول حرفه ای، حفظ محرمانگی و انجام وظایف آژانس بصورت بی طرفانه تاکید کرد.

ظریف همچنین اقدامات جمهوری اسلامی ایران در کاهش تعهدات خود در قبال عدم انجام تعهدات از سوی طرف‌های اروپایی را در چارچوب بند ۳۶ برجام توصیف کرد.

«کرنل فروتا» مدیر کل موقت آژانس نیز در این دیدار با اشاره به تلاش آژانس برای اعتمادسازی، بر انجام فعالیت‌های راستی‌آزمائی آژانس به‌صورت حرفه‌ای و بی‌طرفانه تاکید کرد.

پیش از این دیدار، مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان ملاقات داشت.

انتهای پیام/ 151

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار