به روز شده در: ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۲
یادداشت/ سمانه حسن‌خانی
مسئولین با تاسی از فرهنگ عاشورا باید راهبرد مقاومت را در برابر حربه‌های دشمنان به کار گیرند و همانگونه که امام حسین (ع) در واقعه عاشورا از دشمن رفع تحریم را هیچ‌گاه درخواست نکردند و نگفتند که تحریم آب را بردارید، عمل کنند.
کد خبر: ۳۶۱۲۷۳
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۵ - 10September 2019

عاشورا؛ درس بزرگ مقاومتگروه اخبار داخلی دفاع‌پرس_ سمانه حسن‌خانی؛ این روزها دوباره موضوع مذاکره ایران و آمریکا بر سر زبانها افتاده است، آن هم در شرایطی که کاخ سفید به بازی دوگانه روی آورده و از یک سو با اعمال تحریم‌های اقتصادی و فرستادن ناوها و جنگنده‌های خود به منطقه با زبان تهدید سخن می‌گوید و از سوی دیگر به صورت مستقیم و غیر مستقیم به ارسال پیام برای مذاکره می‌پردازد و وعده بهبود اوضاع اقتصادی ایران را می‌دهد.

پیشینه بد آمریکا به همگان ثابت کرده که هر کشوری در طول تاریخ به واشنگتن اعتماد کرده از پشت خنجر خورده است. این سابقه بد در حق ایران نمونه های فراوان دارد.

حمله نظامى به طبس، کودتاى نوژه، تحریک عراق و تحمیل جنگ علیه ایران، رویارویی و دخالت نظامى مستقیم در جنگ، فضاسازى سیاسى و تبلیغاتى و جنگ روانی علیه نظام جمهورى اسلامى، مقابله با دستیابی جمهوری اسلامی به فناوری هسته‌ای و  تهاجم فرهنگی و جنگ نرم نمونه های بارز این دشمنی هاست.

تاریخ به گونه‌ای به ما درس آموخته است که اگر کمی توجه کنیم می‌توانیم از آن برای پیشبرد اهداف جمهوری اسلامی ایران استفاده کنیم؛ یکی از این درس ها قیام امام حسین و مقابله با شمریان است، مهم‌ترین درس قیام عاشورا مقاومت در برابر ظلم، ستم، حفظ عزت و کرامت انسانی است.

ایشان با ایستادگی خود عزت، کرامت، استقلال و سربلندی را برای اسلام و بشریت به ارمغان آوردند و مردم ایران با الگوگیری از نهضت حسینی (ع) انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را به پیروزی رساندند. امام حسین (ع) در واقعه عاشورا از دشمن رفع تحریم را هیچ‌گاه درخواست نکردند و نگفتند که تحریم آب را بردارید، اگر امام درخواست رفع تحریم می‌کردند، دشمن متوجه در مضیقه قرار گرفتن سیدالشهدا (ع) قرار می‌گرفت و فشار را بیشتر می‌کرد.

همواره ایستادگی در برابر دشمنان قطعا هزینه دارد، اما هزینه این مقاومت در مقابل دستاوردهای مهم به دست آمده ارزشش بسیار است، همچنان که امام حسین (ع) با فدا کردن یاران و اهل‌بیت علیهم السلام ثابت کرد جبهه ظلم اگرچه در ظاهر پیروز میدان می‌شود اما در واقع به اهداف خود نرسیده و بازنده میدان است. این راهبرد را رهبر معظم انقلاب اسلامی تحت عنوان «اقتصاد مقاومتی» مطرح کردند که درسی از کربلا است. بنابراین نباید به دشمن اجازه سوءاستفاده داد. مسئولان نظام و در راس آنها دستگاه دیپلماسی کشورمان با توجه به سوابق بد آمریکا راهبرد مذاکره را باید به درستی مدیریت کنند.

راهبرد حسینی مبارزه، مقاومت و سازش ناپذیری در برابر مستکبرین برای حفظ ارزش‌های نظام و انقلاب اسلامی بهترین راهبرد عملی مسئولان است. جبهه مقاومت هم با تاسی از فرهنگ عاشورا به دست مسلمانان در حال توسعه و گسترش در مقیاس جهانی است، بنابراین باید بر اساس این تفکر مسئولان، کشور را به درستی راهبری کنند.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار