به روز شده در: ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۰
وقایع دفاع مقدس و خاطراتی از رهبر معظم انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس در قالب کتب «دفاع پیروز» روانه بازار کتاب شد.
کد خبر: ۳۶۲۱۲۲
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۷ - 17September 2019

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، موسسه قدرولایت «دفاع پیروز» را که وقایع هشت سال دفاع مقدس و نقش اقشار مختلف و حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی در آن دوران را روایت می‌کند منتشر کرد.

به گفته مدیر موسسه فرهنگی هنری قدرولایت کتاب «دفاع پیروز» به مباحث چرایی تحمیل جنگ هشت ساله به ایران از سوی آمریکا، نتیجه جنگ تحمیلی و برکات آن، عوامل موثر در دوران دفاع مقدس، صحنه‌های ویژه در دفاع مقدس، روایت تاریخی دفاع مقدس از زبان رزمندگان، وظایف ما در قبال جنگ تحمیلی و دفاع مقدس، برگهایی از حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی در جبهه‌ها و همچنین بیان خاطرات خواندنی ایشان از دوران دفاع مقدس پرداخته است.

خاطراتی از مقام معظم رهبری در دوران دفاع مقدس منتشر شد

احمد عطایی خاطر نشان کرد که این اثر ۳۴۶ صفحه‌‌ای در ده فصل سعی دارد در حد مقدور با رویکرد تبینی و تاریخ‌نگاری پرده‌ای دیگر از دوران دفاع مقدس را در منظر مخاطبین قرار دهد. این اثر ضمن ترسیم تصویری از آن دوران مقدس و شکوفا؛ تلاش دارد تا به بیان وظایف امروز دولت‌مردان، آحاد ملت و مدیران و مسئولان فرهنگی کشور در قبال دفاع مقدس و مقاومت اسلامی بپردازد.

در این کتاب می‌خوانیم: اینقدر جوان مؤمن، رزمنده مخلص و آدم فداکار جان خود را به خطر انداخت یا نثار کرد، تا دشمن را یک وجب عقب بنشاند، یا از جلو آمدن او مانع بشود، که واقعا ضبط و حصر آن‌ها کار آسانی نبود. من نمی‌دانم آیا این چیزها در نوشته‌ها و دفترها و لااقل در سینه‌ها ضبط است، تا روزی در اختیار تاریخ قرار بکیرد یا نه؟ و ای کاش باشد و قرار بگیرد.

این کتاب خواندنی توسط موسسه فرهنگی هنری قدرولایت در قطع رقعی در ۳۴۴ صفحه به قیمت۳۰ هزار ریال منتشر شده و در دسترس عموم مردم قرار داده شده است.

انتهای پیام/121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار