به روز شده در: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵
عضو ناظر مجلس در شورای عالی انرژی با تاکید بر اینکه «ایران همواره به دنبال کاهش تنش با عربستان و کشورهای منطقه بوده است»، گفت: در طول این سال‌ها ایران تلاش کرده تا روابط مسالمت‌آمیزی با کشورهای همسایه و منطقه خود داشته باشد.
کد خبر: ۳۶۲۳۷۹
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵ - 19September 2019

بختیار: ایران همواره به‌دنبال کاهش تنش با عربستان و کشورهای منطقه بوده استبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، علی بختیار نماینده مجلس شورای اسلامی در واکنش به حمله اخیر یمنی‌ها به تاسیسات نفتی آرامکو در عربستان سعودی اظهار داشت: اینکه برخی از مقامات سعودی اعلام کرده‌اند که حمله به آرامکو از سوی ایران بوده، صرفا یک دروغ است. مقامات آمریکایی نیز خود اعلام کرده‌اند که دلیل مستندی برای دست داشتن ایران در این حمله پهپادی وجود ندارد.

وی در ادامه افزود: موضع جمهوری اسلامی همواره در خصوص مسائل منطقه‌ای روشن بوده است. ایران هیچ گاه پنهان کاری انجام نداده است. حمایت ایران از سوریه، حزب‌الله و مردم مظلوم فلسطین نیز تاکنون آشکارا بوده است. ایران هیچ گاه برنامه‌ای را برای افزایش تنش در منطقه دنبال نکرده است.

نماینده مردم گلپایگان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ایران همواره به دنبال کاهش تنش با عربستان و کشورهای منطقه بوده است و در طول این سال‌ها نیز تلاش کرده تا روابط مسالمت‌آمیزی با کشورهای همسایه و منطقه خود داشته باشد. بروز این تصور از جایی نشأت می‌گیرد که آنان گمان می‌کنند ما دشمن اعراب هستیم در حالی که اینگونه نبوده و نیست.

وی در ادامه تاکید کرد: رابطه عربستان چند سالی است که با کویت، ایران و برخی دیگر از کشورهای منطقه روبه سیاهی رفته است و برعکس ایران همواره تلاش کرده تا با همه کشورهای منطقه رابطه مسالمت‌آمیز و صمیمانه برقرار کند.

بختیار در پایان گفت: این امر کاملا مشهود است که ایران در این حمله نقشی نداشته است و هیچ مدرک مستندی نیز برای دست داشتن ایران در این حمله وجود ندارد.

انتهای پیام/ 151

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار