به روز شده در: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۰
نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید:
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: سیاه‌نمایی کار درستی نیست و نباید این همه پیشرفت و اقتدار نظام در عرصه‌های مختلف را نادیده گرفت.
کد خبر: ۳۶۴
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۶:۱۶ - 08June 2013

پیشرفت و اقتدار نظام را نباید نادیده گرفت

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، حجتالاسلام والمسلمین محمدحسن رحیمیان که عصر روز جمعه در مراسم گرامیداشت شهدای انقلاب اسلامی در بیت تاریخی حضرت امام خمینی (ره) و با حضور جمعی از خانوادههای شاهد و ایثارگر استان قم سخن میگفت، با تبیین ریشههای آغاز نهضت اسلامی در ایران، گفت: از جمله عواملی که سرآغاز نهضت مبارزه با رژیم شاهنشاهی شد، حساسیت این رژیم بر نفی اسرائیل توسط روحانیون در سخنرانیها و وعظ و خطابه برای مردم بود.

وی ادامه داد: امام راحل در آن برهه حساس با تکیه بر آموزههای قرآنی در خصوص مبارزه با دشمنان اسلام و دفاع از مظلومان عالم در برابر جور و ستم مستکبران، بر این نقطه ضعف رژیم شاهنشاهی دست گذاشتند و از آن برای آغاز حرکت نهضت اسلامی بهره بردند.
 
حجتالاسلام رحیمیان در بخش دیگری از سخنان خود، حضور پرشور و حماسی مردم در انتخابات را نقطه عطف نظام و انقلاب دانست و گفت: اصلیترین راهبرد دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی در طول بیش از سه دهه، کار برای تضعیف نقاط قوت نظام بوده و بارزترین نقطه قوت، حضور مردم در انتخابات برگزار شده در کشور است که دشمنان همواره مهمترین راهبرد برای کمرنگ کردن آن را تشویق مردم به حضور نیافتن پای صندوقهای رأی دانسته و بر روی این مسئله کار کردهاند.
 
وی ضمن اشاره به فرموده امام راحل که اگر دیدید آمریکا از کسی تعریف کرد، آن شخص مشکلدار است، گفت: این کلام گهربار بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران نشأت گرفته از تعلیمات قرآن و سیره اهل بیت (ع) است که مبنای استراتژی مبارزه امام قرار گرفت و ما نیز باید از این راهبرد اساسی الگو بگیریم.
 
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید به موضع محکم امام راحل در برخورد با تصویب قانون کاپیتولاسیون در مجلس وقت اشاره کرد وگفت: موضع شجاعانهای که ایشان در برابر تصویب این قانون در برابر رژیم شاهنشاهی اتخاذ کردند از موضع اختیارات ولیفقیه بود، چراکه ایشان گفتند کسانی که این قانون را تصویب کردند، وکیل ملت نیستند و اگر هم هستند، من آنها را عزل میکنم و چنین عزلی فقط در صلاحیت ولی فقیه است.
 
حجتالاسلام رحیمیان به صراحت امام در مقابله با آمریکا اشاره کرد و متذکر شد: در برههای که حتی شاه جرأت مقابله با آمریکا را نداشت؛ این مرد الهی با صراحت و شجاعت رئیس جمهور آمریکا را منفورترین فرد در نزد ملت ایران معرفی و تا آخر عمر شریفشان نیز بر این اعتقاد راستین ایستادگی کرد.
 
وی با اشاره به راهبرد مقام معظم رهبری برای خلق حماسه سیاسی گفت: امام راحل حضور در انتخابات را دفاع از اسلام تلقی و رأی را به عنوان یک تکلیف الهی قلمداد میکردند، ما نیز باید بدانیم که رأیمان در روز 24 خرداد برگی زرین در تاریخ جمهوری اسلامی رقم خواهد زد که قدرت آن به مراتب از موشک شهاب 3 بیشتر و اثرگذارتر خواهد بود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار