به روز شده در: ۲۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۴
سردار هادیانفر:
رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه امروز تصادفات یکی از مهمترین معضلات دنیاست، گفت: سالیانه ۱/۳ میلیون در جهان بر اثر تصادفات کشته و بیش از ۵۵ میلیون نفر مصدوم و معلول می‌شوند.
کد خبر: ۳۶۴۷۴۹
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲ - 02October 2019

سالیانه ۱/۳ دهم میلیون نفر در جهان جان خود را بر اثر تصادقات از دست می‌دهندبه گزارش خبرنگار اجتماعی دفاع‌پرس، سردار «سید کمال هادیانفر» رئیس پلیس راهور ناجا صبح امروز در دوازدهمین نشست نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با وابستگان نظامی و افسران رابط پلیس کشور‌های دیگر مستقر در تهران با بیان اینکه پلیس راهور مسئول اجرای نظم و مقررات و حفظ امور راه‌ها در سطح کشور اعم از شهر‌ها و جاده‌هاست، اظهار داشت: امروز معضل تصادفات یکی از مهمترین مسائل دنیا است که بر اثر آن، سالیانه در جهان ۱/۳ میلیون نفر کشته و بیش از ۵۵ میلیون نفر مصدوم و معلول می‌شوند.

وی ادامه داد: با توجه به توسعه تردد، دیگر روش سنتی در برقراری نظم و امنیت مؤثر نیست و امروز کشور‌هایی که از روش مدرن و‌ نوین استفاده می‌کنند، شاهد کاهش تصادفات بوده‌اند.

رئیس پلیس راهور ناجا عنوان کرد: پلیس برای برقراری نظم و کاهش تصادفات، برنامه‌هایی داشته که ازجمله آن‌ها حرکت بین خطوط، ساماندهی تردد عابرین، آموزش فرهنگ صحیح رانندگی، ساماندهی موتورسیکلت‌سوراران و ساماندهی همیاران پلیس است.

سردار هادیانفر با اشاره به اینکه طبق شاخصه‌های ترافیک، از سال ۸۵ تا ۹۷ تعداد خودرو‌ها ۱۵۳ درصد افزایش داشته است، افزود: در همین سال‌ها تعداد موتورسیکلت‌ها ۱۰۳ درصد افزایش داشته است؛ همچنین ۱۰۳ درصد در حوزه گواهینامه افزایش داشتیم.

رئیس پلیس راهور ناجا اضافه کرد: در این سال‌ها با توجه به شاخصه‌ها ۳۷ درصد کاهش جان‌باختگان را داشتیم.

سردار هادیانفر با بیان اینکه پلیس با استفاده از تجهیزات نوین و مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک به دنبال کاهش تصادفات است، گفت: پلیس ایران برای انتقال تجربیات، استفاده از استارت‌آپ‌ها و ارتقای سطح همکاری، آمادگی دارد.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار