به روز شده در: ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۲
در پیامی خطاب به اجلاس همبستگی با کودکان فلسطینی:
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: رژیم صهیونیستی بر پایه تضاد با مقررات و قواعد انسانی ایجاد شده و استمرار یافته است.
کد خبر: ۳۶۴۹۴۶
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰ - 03October 2019

لاریجانی: رژیم صهیونیستی بر پایه تضاد با قواعد انسانی ایجاد شده استبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی به سومین اجلاس همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی اظهار داشت: رژیم صهیونیستی بر پایه تضاد با مقررات و قواعد انسانی و مقررات بین‌المللی ایجاد شده و بر پایه همین تضاد‌ها استمرار یافته است.

سومین اجلاس بین‎المللی همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی یادواره شهید محمد الدوره صبح امروز با پیام «علی لاریجانی» رئیس مجلس شورای اسلامی آغاز شد.

رئیس مجلس در ابتدای پیام خود به این نشست ضمن تبریک سالگرد شهادت محمد الدوره نوجوان فلسطینی که مجلس آن را به عنوان روز همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی تصویب کرده؛ گفت: ماجرای فلسطین قصه تلخ جهان امروز است. جهانی که در آن یک سرزمین اشغال شده و مردمش اخراج می‌شوند، اما از اشغالگر حمایت می‌شود. جهانی که یک ملت در معرض شدیدترین تهاجمات و خشونت‌ها قرار می‌گیرد، اما مهاجم حمایت می‌شود. جهانی که در آن نفوس انسانی تنها به جرم مقاومت در برابر ظالم سلاخی می‌شوند، اما سلاخ حمایت می‌شود.

در ادامه پیام لاریجانی با اشاره به نحوه شهادت، برخی کودکان فلسطینی آمده است: کودک فلسطین، محمد الدره را در منظر و مرعای شبکه‌های تلویزیونی در آغوش پدر با تیر مستقیم به شهادت می‌رسانند، اما قاتل حمایت می‌شود. کودک فلسطین، محمد ابوخضیر را در راه مسجد با ریختن بنزین در دهان به آتش می‌کشند، اما قاتل حمایت می‌شود. تلخی قصه فلسطین در انباشت تضاد‌هایی از این جنس است. یعنی جای قاتل و مقتول، شاکی و متهم، حاکم و محکوم، ظالم و مظلوم، عوض شده است. جهان، مدعی ظلم ستیزی است، اما ظالمانه با نادیده گرفتن حق مظلوم، از ظالم حمایت می‌کند.

رئیس مجلس در ادامه بیانیه یادآور شد: رژیم صهیونیستی بر پایه تضاد با مقررات و قواعد انسانی و مقررات بین المللی ایجاد شده و بر پایه همین تضاد‌ها استمرار یافته است. یکی از این تضاد ها، بخشیدن سرزمین یک ملت یعنی فلسطین به مردم دیگر یعنی یهودیان اروپا است که در اعلامیه بالفور تجلی یافته است. تضاد دیگر تبعیض شدید علیه فلسطینان از سوی اشغالگران صهیونیست است که از ادعای «برگزیدگی از سوی خدا» نشأت گرفته است و با تصویب قانون قومیت در کنست اسرائیل تجلی یافته است.

لاریجانی با اشاره به حمایت‌های قدرت‌های جهانی مانند امریکا و انگلیس از رژیم صهیونیستی یادآور شد: رژیم صهیونیستی به دلیل حمایتی که از سوی برخی دریافت می‌کند و نیز به به دلیل انفعال شدید جوامع و دولت‌ها و سازمان‌های بین المللی، خود را رها از هر مسئولیتی می‌بیند و بر این اساس خشونت‌های سازمان یافته‌ای را علیه جامعه فلسطین اعمال می‌کند. کمیت و کیفت اقدامات خشونت بار علیه کودکان فلسطینی نشان می‌دهد که این خشونت سازمان یافته به عنوان یک راهبرد برای مقابله با مطالبات رهایی بخش ملت فلسطین، از سوی رژیم صهیونیستی انتخاب شده است. اقداماتی که ناقض منشور سازمان ملل متحد و اعلامیه جهانی حقوق بشر و کنوانسیون‌های چهار گانه ژنو و کنوانسیون‌های بین المللی مرتبط با حقوق کودک محسوب می‌شود و خصوصا کنوانسیون‌های چهارگانه ژنو، آن‌ها را جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت می‌داند.

در ادامه بیانیه رئیس مجلس آمده است: با توجه به حجم خشونت‌های سازمان یافته صهیونیست‌ها علیه ملت فلسطین، خروج جوامع و مجامع جهانی از انفعال یک ضرورت است. بی تردید افکار عمومی می‌تواند با گسترش و مطالبه گری در این عرصه هزینه‌های خشونتگری اسرائیل را افزایش دهد و شرایط را برای استمرار رفتار‌های ضد بشری آن سخت سازد.

لاریجانی با اشاره به ضرورت برگزاری اجلاس بین المللی همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطین تاکید کرد: این اجلاس که به همت اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری و دیگر سازمان‌ها و نهاد‌های مشارکت کننده در آن بر پا شده است، اقدامی در جهت خروج افکار عمومی از انفعال محسوب شده و اقدامی که نه تنها خوب بلکه بسیار ضروری برای توجه دادن بیشتر جوامع به ظلم شایع در فلسطین و برانگیختن عواطف و اراده‌ها علیه هر بیداد در جهان خصوصا بیداد در فلسطین از سوی اسرائیل که به گفته امام موسی صدر «شر مطلق» است، برگزار می‌شود.

در بیانیه رئیس مجلس شورای اسلامی آمده است: همه مسلمانان امروز وظیفه دارند بیش از هر زمان دیگر برای حفظ صلح و ثبات در جهان اسلام و منطقه، با ریشه این بحران‌ها و جنگ‌ها که همانا صهیونیست‌های اشغالگر هستند مبارزه و در مقابل توسعه طلبی و تجاوزات این رژیم بایستند. پیام خون شهدای مقاومت و فلسطین به آمریکا و صهیونیست‌ها این است که دست اندازی و اقدامات یکجانبه آن‌ها در سرزمین‌های اشغالی و طرح خیانت قرن ترامپ هیچ گونه تغییری در جغرافیای فلسطین ایجاد نخواهد کرد و فلسطین همیشه برای ملت فلسطین، فلسطین باقی خواهد ماند و به آغوش جهان اسلام باز خواهد گشت.

سومین اجلاس بین‌المللی همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی یادواره شهید محمد الدوره با هدف حمایت از مقاومت مردم فلسطین روز پنجشنبه در سالن خلیج فارس موزه انقلاب و دفاع مقدس با حضور مسئولان لشکری و کشوری روحانیون نمایندگان مجلس شورای اسلامی نمایندگان اتحادیه‌های بین المللی شخصیت‌های فرهنگی سیاسی مذهبی و دانش آموزانی و جوانانی از کشور‌های مختلف از جمله قاره‌های آسیا اروپا آفریقا و آمریکا برگزار شد.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها