به روز شده در: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۲۵
معاون وزیر ارتباطات:
رئیس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات از برقراری کد دستوری USSD اپراتور‌های همراه برای آگاهی زائران از وضعیت و موقعیت یکدیگر و ارسال موقعیت خود به دوستان‌‌شان در مسیر اربعین خبر داد.
کد خبر: ۳۶۵۵۵۷
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۷ - 08October 2019

کد دستوری اپراتوری برای موقعیت یابی زائران اربعین راه‌اندازی شدبه گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، «حسین فلاح جوشقانی» معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در بازدید از مرز خسروی اظهار داشت: کد دستوری USSD با شماره‌گیری #۵۰۰*۵۰۰* برای آگاهی زائران از وضعیت و موقعیت یکدیگر و ارسال موقعیت خود به دوستان‌شان به‌ صورت رایگان توسط همه اپراتورها در هر ساعتی از شبانه روز راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به پوشش ارتباطی در مسیر زائران حسینی افزود: در مسیر جاده اربعین به سمت پایانه مرزی خسروی، پوشش آنتن‌دهی اپراتورها مناسب ارزیابی شد.

«شهریار بهنیا» مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه نیز در این بازدید گفت: تمامی مسیرهای منتهی به شهرهای استان از دو مسیر ارتباطی فیبر نوری برخوردار است که با تمهیدات انجام شده، سایت‌های جدید توسط اپراتورهای اول و دوم در مسیر اربعین احداث شده و با ایجاد رومینگ بین اپراتورها در کمربندی قصرشیرین و احداث سایت‌های پرتابل در مسیر اربعین، مشکلات آنتن‌دهی نقاط کور برطرف شده است.

وی افزود: در این پایانه شبکه اینترنت بی‌سیم برقرار شده و شرکت مخابرات منطقه کرمانشاه تعداد ۵۰۰ خط تلفن ثابت به پایانه مرزی خسروی و ستاد ارتباطات اربعین برای استفاده زائران اربعین حسینی واگذار می‌کند.

حسین فلاح جوشقانی رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و شهریار بهنیا مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه از ستاد ارتباطات اربعین حسینی و خدمات ارتباطی در پایانه مرزی خسروی بازدید کردند.

انتهای پیام/ 141

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار