به روز شده در: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵
سردار اشتری:
فرمانده نیروی انتظامی گفت: با توجه به زمان‌بر بودن فرآیند چاپ گذرنامه و تحویل آن درب منزل زائران در ایام اربعین صدور گذرنامه موقت برای زائران حسینی در دستور کار قرار گرفته تا مشکل و خللی در تردد آنها پیش نیاید.
کد خبر: ۳۶۵۹۳۶
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷ - 12October 2019

صدور گذرنامه موقت برای زائران حسینی در دستور کار قرار گرفته استبه گزارش دفاع‌پرس از زاهدان، سردار «حسین اشتری» فرمانده نیروی انتظامی در سفر به زاهدان در خصوص وضعیت تردد زائران حسینی در مرزهای کشور اظهار داشت: برابر گزارش‌های رسیده از چهار مرز زمینی چذابه، شلمچه، مهران و خسروی از اول ماه محرم تا کنون حدود دو میلیون نفر به عتبات عالیات مشرف شده‌اند.

وی افزود: حدود 600 هزار نفر از زائران از سفر عتبات عالیات برگشتند و امروز نیز 300 هزار نفر به این آمار اضافه شده است.

سردار اشتری با اشاره به آمادگی کامل پلیس در خدمات رسانی به زائران حسینی در مرزهای کشور تصریح کرد: مشکلاتی در بحث حمل و نقل برای جابه جایی مسافران در آن طرف مرزهای کشورمان به سمت مرز عراق وجود دارد که مسئولان عراقی و ایرانی درصدد حل این مشکل هستند تا حرکت زائران متوقف نشود.

این مسئول با بیان اینکه هفته آینده پیک تردد زائران به عتبات عالیات است، تصریح کرد: همکاران ما و دیگر نیروهای مسلح و مسئولان آمادگی لازم را برای خدمت رسانی به زائران دارند و امیدواریم مشکلات موجود نیز رفع شود.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: ترافیک سنگینی در جاده‌های منتهی به مرز بخصوص در مرز مهران به علت تردد زیاد زائران عزیز وجود دارد که این وضعیت باعث توقف یک تا دو ساعتی و بعضاً سه ساعتی زائران در بعضی از مسیرها به علت هدایت اتوبوس‌ها و خودروهای شخصی توسط عوامل انتظامی برای جلوگیری از گره ترافیکی در سطح شهرها و موکب‌های بین راهی شده است.

اشتری عنوان کرد: باید زائران سفر خود را مدیریت کنند به خصوص در مسیر بازگشت با ماموران انتظامی مسیر سفر به عتبات عالیات همراهی و همکاری لازم را داشته باشند تا ان‌شاءالله مشکلی پیش نیاید.

فرمانده ناجا در خصوص نحوه ارائه خدمات گذرنامه به زائران گفت: با توجه به زمان‌بر بودن فرآیند چاپ گذرنامه و تحویل آن درب منزل زائران در ایام اربعین صدور گذرنامه موقت برای زائران حسینی در دستور کار قرار گرفته تا مشکل و خللی در تردد زائران عتبات عالیات پیش نیاید.

وی همچنین با جانباز صددرصد ستوان دوم «مجید بارانی» و خانواده شهید «مرتضی رضایی» دیدار و از آنان دلجویی کرد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها