به روز شده در: ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۴:۴۰
مادر شهید محمد جنتی در گفت‌وگو با دفاع‌پرس مطرح کرد؛
مادر شهید محمد جنتی گفت: برای گذراندن دوره آموزش پیشرفته در زمینه هوا و فضا به لبنان رفت. پس از بازگشت متحول شده بود و می‌گفت راهم را پیدا کرده‌ام. می‌خواهم وارد سپاه قدس شوم.
کد خبر: ۳۶۵۹۶۴
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۰ - 14October 2019

پسرم پس از سفر به سوریه متحول شد/ راه و هدفش را در سپاه قدس پیدا کردمادر شهید مدافع حرم محمد جنتی به نام جهادی «حاج حیدر» و معروف به «فرمانده حیدر» در گفت‌وگو با خبرنگار حماسه و جهاد دفاع‌پرس، اظهار داشت: محمد در سازمان هوا و فضا کار می‌کرد. در دوران حیات شهید تهرانی‌مقدم، پسرم و همکارانش یک موشک را طراحی کرده بودند که شهید تهرانی‌مقدم آن را تایید کرد، فقط گفت چند ایراد دارد که باید اصلاح شود. محمد برای گذراندن دوره‌های پیشرفته نظامی به کشور‌های مختلفی سفر کرد. یکی از این کشورها، لبنان بود. وقتی از لبنان برگشت، متحول شده بود. می‌گفت راهم را پیدا کرده‌ام. می‌خواهم وارد سپاه قدس شوم.

وی افزود: محمد می‌گفت برایم دعا کنید که بتوانم وارد سپاه قدس شوم. دو سال طول کشید تا به خواسته‌اش رسید. مدتی بعد هم تصمیم گرفت به سوریه برود. او یکی از فرماندهان در سوریه بود تا اینکه سال ۹۶ به شهادت رسید. دو سال پس از شهادتش، پیکرش تفحص و شناسایی شد. پیکر مطهرش را در ۲۱ رمضان به خاک سپردیم. از او سه فرزند به یادگار مانده است.  

مادر شهید جنتی در پایان گفت: سردار قاسم سلیمانی پس از شهادت محمد گفته بود که یکی از بهترین نیروهایم را از دست دادم.

به گزارش دفاع‌پرس، شهید محمد جنتی با نام جهادی «حاج حیدر» و معروف به «فرمانده حیدر» بیش از یک سال فرمانده رزمندگان پاکستانی مدافع حرم (تیپ زینبیون) و پیش از آن نیز مدتی فرمانده عملیات قرارگاه حیدریون در سوریه بود. این شهید اهل روستای «دیزج خلیل» از توابع شهرستان «شبستر» در استان آذربایجان شرقی بود. او نوزدهمین شهید مدافع حرم استان آذربایجان شرقی است. شهید جنتی سال ۹۲ راهی سوریه شد و حدود چهار سال در جبهه مقاومت سوریه و عراق حضور فعال داشت. جزو اولین مستشارانی بود که برای مقابله با تروریست‌های تکفیری وارد جبهه شد و در مناطق مختلفی از جمله دمشق، حلب، حما و... حضور یافت و چندین بار در درگیری با تروریست‌ها مجروح شد.

محمد جنتی نهایتاً در ۱۶ فروردین ۹۶ در حماه سوریه در منطقه تل ترابی به شهادت رسید و همچون حضرت عباس (ع) سر و دستش را فدا کرد و پیکر مطهرش در منطقه ماند. حالا بعد از گذشت دو سال طی عملیات تفحص پیکر شهدای مدافع حرم در مناطق سوریه، پیکر این شهید نیز کشف شده و به کشور بازگشته است. هویت پیکر او از طریق آزمایش DNA شناسایی شده است.

انتهای پیام/ 131

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار