به روز شده در: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۴
کنفرانس یکجانبه‌گرایی و حقوق بین‌الملل با حضور محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه و تعدادی از کارشناسان داخلی و خارجی آغاز به کار کرد.
کد خبر: ۳۶۶۹۰۰
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۸ - 21October 2019

آغاز کنفرانس یکجانبه‌گرایی و حقوق بین‌الملل با حضور ظریفبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، کنفرانس یکجانبه‌گرایی و حقوق بین‌الملل به دنبال تبیین حد و مرزهای چالش یک‌جانبه‌گرایی در برابر موضوعات متعدد حقوق بین‌الملل است و در این نشست ابعاد مختلف یک جانبه‌گرایی در حقوق بین‌الملل از جمله در محیط حوزه زیست، حقوق بشر بین‌الملل، صلح و امنیت ملی، سازمان‌های بین‌المللی، حل و فصل اختلافات بین‌المللی و نیز آثار اقدامات یک جانبه آمریکا برحقوق بین‌الملل و مسئولیت بین‌المللی دولت‌ها در همراهی با موارد نفی حقوق بین‌الملل و ... با حضور اندیشمندان و صاحبنظران این حوزه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

کنفرانس پیش‌نشست تخصصی در تعدادی از دانشگاه‌های کشور از جمله دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه شیراز، دانشگاه رازی کرمانشاه و دانشکده نفت تهران با عنوان پیامدهای حقوقی – سیاسی یک جانبه‌گرایی آمریکا در جامعه بین‌الملل، ابعاد حقوقی خروج آمریکا از برجام و آینده امنیت بین‌المللی، یک جانبه‌گرایی آمریکا، معاهدات بین‌المللی و آینده امنیت دسته‌جمعی و مدیریت تکانه‌های ناشی از تحریم و رفتار دول مختلف بر حوزه انرژی» برگزار شده است.

همچنین متخصصانی از بیش از 10 کشور مقالات خود را به دبیرخانه ارسال کرده‌اند که در این نشست 26 سخنرانی علمی خواهند داشت که 16 نفر آنها از اساتید دانشگاه‌های کشور و 10 نفر مهمان خارجی نیز در این کنفرانس حضور دارند.

این کنفرانس با همکاری موسسه مطالعات و تحقیقات بین‌المللی ابرار معاصر تهران و دانشگاه علامه طباطبایی برگزار می‌شود و در آن اساتید و متخصصان برجسته حقوق و روابط بین‌الملل از کشورهای ایتالیا، هند، روسیه، فنلاند، لهستان، پاکستان، ازبکستان، روسیه، مقدونیه و افغانستان حضور دارند و سخنرانی می‌کنند.

انتهای پیام/ 151

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها