به روز شده در: ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۶
نهمین نشست «مدافعان فرهنگی حرم» با هدف مدون‌سازی و بررسی چگونگی فعالیت‌های فرهنگی در سوریه با حضور حجت‌الاسلام احمد رهدار محقق، پژوهشگر و استاد دانشگاه برگزار می‌شود.
کد خبر: ۳۶۶۹۰۶
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۷ - 21October 2019

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، جمهوری اسلامی ایران در حل بحران سوریه نقشی اساسی دارد؛ نقشی که با هیچ‌کدام از تاثیرگذاری‌های فرامرزی ایران در تاریخ انقلاب اسلامی، به لحاظ وسعت و عمق کار، حتی با بحران بوسنی قابل مقایسه نیست. خون بسیاری از نیروهای ایرانی در میدان نبرد سهمگین سوریه بر زمین ریخته شده است و این علاوه بر هزاران جوان حزب‌اللهی لبنانی، عراقی، افغانستانی، پاکستانی و... است که جان در راه آرمان مقدس مقاومت گذاشتند. جمهوری اسلامی ایران به مدد همین پایمردی‌های شیرجوانانی که «مدافع حرم» لقب گرفتند، یک عامل اصلی و تعیین‌کننده در تحولات سوریه است.

در هشت جلسه گذشته نشست «مدافعان فرهنگی حرم» کارشناسان و فعالان فرهنگی سوریه با اشاره به اهمیت نقش جمهوری اسلامی ایران در این کشور به بررسی نقاط قوت و ضعف فعالیت فرهنگی و رسانه ای در دوران بحران و آشنایی با اقوام و مذاهب سوریه پرداختند و فعالیت اجتماعی و اقتصادی را راه حلی برای شروع اقدامات فرهنگی بیان کردند.

واحد بین‌الملل دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در نظر دارد در این نشست به بررسی و بیان راهکارها و اقدامات علمی، پژوهشی و دانشگاهی مابین ایران و سوریه بپردازد.

«تعاملات علمی دانشگاهی ایران و سوریه» موضوع نشست «مدافعان فرهنگی حرم»

نهمین جلسه نشست، چهارشنبه یکم آبان با حضور حجت‌الاسلام احمد رهدار، محقق، پژوهشگر و استاد دانشگاه از ساعت ۱۸ الی ۲۰ در حسینه هنر واقع در خیابان انقلاب خیابان ۱۶ آذر نبش خیابان نصرت پلاک ۶۰ برگزار می‌شود.

انتهای پیام/۱۲۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار