به روز شده در: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۹
وزیر دفاع در بازدید از صنایع دریایی وزارت دفاع:
وزیر دفاع با بیان اینکه صنایع دریایی ما امروز از وضعیت مناسبی برخوردار است، گفت: ساز و کار توسعه امنیت در حوزه دریا را باید با اهتمام بیشتری دنبال کنیم.
کد خبر: ۳۶۷۰۹۴
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۷ - 22October 2019

قدرت آفرینی و تولید اقتدار دریایی از اهمیت بسزایی برخوردار استبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در بازدید از رده‌های صنایع دریایی وزارت دفاع، رسیدن به فناوری‌های پیشرفته و پیچیده در عرصه پیشرانه و موتور را از دستاورد‌های سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع برشمرد و اظهار داشت: حرکت در لبه فناوری و تطبیق تولیدات در سطح استاندارد‌های پذیرفته شده بین‌المللی مهمترین شاخصه تولیدات دریایی در وزارت دفاع است.

وی با اشاره به موقعیت ژئوپولتیک جمهوری اسلامی ایران و اهمیت آب‌های آزاد در ایران افزود: قدرت‌آفرینی و تولید اقتدار دریایی همسو با سایر مؤلفه‌های دفاعی در عرصه زمینی و هوایی و الکترونیک از اهمیت بسزایی برخوردار است.

امیر حاتمی درباره طرح شکست خورده دشمن مبنی بر تشکیل ائتلاف دریایی خاطرنشان کرد: ما امروز به نقطه‌ای از بازدارندگی در تمامی حوزه‌های رزم رسیده‌ایم که به‌حمدالله گزندی کشور ما را تهدید نمی‌کند؛ اما این موضوع هشداری است که ما ساز و کار توسعه امنیت در حوزه دریا را با اهتمام بیشتری دنبال کنیم.

وزیر دفاع با بیان اینکه صنایع دریایی ما امروز از وضعیت مناسبی برخوردار است، اظهار داشت: نخبگان و پژوهشگران عرصه صنعت دفاعی باید با آینده‌پژوهی، تهدیدات آینده را بررسی و طرح‌های لازم را در اختیار دست‌اندرکاران قرار دهند.

امیر حاتمی گفت: دامنه تهدیدات هر روز و به انحاء گوناگون در حال تغییر است و خلاقیت و نوآوری شرط لازم حرکت در مسیر تولید امنیت است و این مسیر بایستی با جدیت ادامه داشته باشد.

وزیر دفاع با بیان اینکه صنعت دفاعی امروز در جایگاه رفیعی ایستاده است، تصریح کرد: تبدیل تحریم به فرصت با تکیه بر تخصص سرمایه‌های ارزشمند انسانی و دانش بومی صنعت دفاعی را به یک صنعت بالنده، پویا و کارآمد مبدل ساخته و این مسیر با قوت بیشتر ادامه خواهد یافت.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها