به روز شده در: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۱
بشار اسد در خط مقدم جنگ تاکید کرد؛
رئیس جمهور سوریه با تاکید بر اینکه نبرد ادلب، نبرد اساسی برای پایان دادن نهایی تروریسم در همه مناطق سوریه است، گفت: وقتی ما در معرض یک تجاوزگری یا سرقت قرار می‌گیریم، باید در کنار یکدیگر باشیم.
کد خبر: ۳۶۷۱۱۰
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰ - 22October 2019

«ادلب» ایستگاه پایانی تروریست‌ها / لزوم اتحاد در مقابل تجاوزگری دشمنبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از خبرگزاری دولتی سوریه، بشار اسد رئیس جمهور سوریه امروز در جمع نیروهای ارتش سوریه در خطوط مقدم در شهرک الهبیط در حومه استان ادلب اظهار داشت: اردوغان دزد است و در گذشته کارخانه‌ها و گندم و نفت سوریه را به سرقت برد و امروز خاک سوریه را به سرقت می‌برد.‎

رئیس جمهور سوریه افزود: ما قبلا گفته و همچنان می‌گوییم که نبرد ادلب، نبرد اساسی برای پایان دادن نهایی هرج و مرج و تروریسم در همه مناطق سوریه است.

اسد تاکید کرد: وقتی ما در معرض یک تجاوزگری یا سرقت قرار می‌گیریم، باید در کنار یکدیگر باشیم و با هم هماهنگی کنیم، اما برخی سوری‌ها این کار را به ویژه در سال‌های اول جنگ نکردند. به آن‌ها گفتیم که دل به خارج نبندید، بلکه به ارتش و ملت و میهن دل ببندید. اکنون آن‌ها دل به آمریکا بسته‌اند.

 وی تصریح کرد: بعد از همه رجزخوانی‌هایی که در طول سال‌ها از برخی می‌شنیدیم که آن‌ها خواهند جنگید و دفاع خواهند کرد، اخیرا دیدیم که ترکیه مناطق بزرگی را اشغال کرد که قرار بود آنطور که آمریکا برنامه‌ریزی کرده بود، در طول چند روز در کنترل آن‌ها باشد.‎

رئیس جمهور سوریه خاطرنشان کرد: اولین کاری که با آغاز تجاوزگری در شمال سوریه کردیم، تماس با نیروهای سیاسی و نظامی مختلف بود. به آن‌ها گفتیم که آماده حمایت از هر گروهی هستیم که مقاومت می‌کند. این تصمیمی سیاسی نبود، بلکه وظیفه‌ای قانونی و ملی بود و اگر این کار را نکنیم، لیاقت میهن را نداریم.

انتهای پیام/421

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار