به روز شده در: ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۸
گزارش دفاع‌پرس از مراسم راهپیمایی 13 آبان؛
مراسم راهپیمایی روز ۱۳ آبان صبح امروز همزمان در تهران و سایر شهر‌های ایران با حضور مردم، دانشجویان و جمعی از مسئولان لشکری و کشوری برگزار شد.
کد خبر: ۳۶۸۷۰۴
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰ - 04November 2019

به گزارش خبرنگار اخبار داخلی دفاع‌پرس، مراسم راهپیمایی روز ۱۳ آبان صبح امروز (دوشنبه) همزمان در تهران و سایر شهر‌های ایران با حضور مردم، دانشجویان و جمعی از مسئولان برگزار شد.

بر اساس این گزارش، بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ عکاس، تصویربردار و خبرنگار داخلی و بیش از ۱۵۰ خبرنگار و عکاس خارجی مراسم امسال را پوشش می‌دادند.

این مراسم در تهران از ساعت ۹:۳۰ از مقابل درب اصلی لانه جاسوسی سابق آمریکا با حضور قشر‌های مختلف مردم ازجمله دانش‌آموزان و دانشجویان شروع و برگزار شد. 

گزارش کامل دفاع‌پرس از راهپیمایی ۱۳ آبان ۱۳۹۸ روز ملی مبارزه با استکبار به شرح زیر است:

حاجی‌میرزایی: مهم‌ترین درس دفاع مقدس وحدت و ایستادگی است 

وزیر آموزش و پرورش در حاشیه راهپیمایی ۱۳ آبان با اشاره به نقش دانش‌آموزان در انقلاب اسلامی اظهار داشت: همان‌طور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند، جوانان آینده‌سازان انقلاب اسلامی هستند و دانش‌آموزان نقش مهمی در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب دارند.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه با بیان اینکه دفاع مقدس سراسر وحدت، از خودگذشتگی و جانفشانی بود، گفت: امروز مهمترین درسی که می‌توان از دفاع مقدس گرفت، حفظ وحدت و ایستادگی در برابر بدخواهان نظام است.

طنین فریاد «مرگ بر آمریکا» در سراسر ایران/ مذاکره با آمریکا هیچ دستاوردی ندارد

رضایی: مذاکرات هیچگونه دستاوردی ندارد 

دبیر تشخیص مصلحت نظام گفت: وقتی مردم با حضور گسترده و باشکوهشان در راهپیمایی عظیم ۱۳ آبان اعلام میکنند که پیرو خط امام و رهبری هستند و آمریکا را دشمن بزرگ کشور میدانند، نگاه غربگرایانه برخی مسوولان انصاف نیست. مردم با این حضور گسترده به آن دسته از مسوولان که نگاه غربگرایانه دارند درس بزرگی می‌دهند؛ چراکه ملت یقین دارند آمریکا خائن بزرگ نسبت به انقلاب اسلامی است.

طنین فریاد «مرگ بر آمریکا» در سراسر ایران/ مذاکره با آمریکا هیچ دستاوردی ندارد

کدخدایی: ۱۳ آبان تجلی‌ اوج دشمنی ملت با استکبار است

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در حاشیه راهپیمایی ۱۳ حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان را نشانگر مقیدبودن به آرمان‌های انقلاب اسلامی و امام راحل عنوان کرد و اظهار داشت: مهم‌ترین مسئله‌ای که باعث می‌شود مردم ما با تمام مشکلاتی که به واسطه دشمنی غربی‌ها متحمل شده‌اند، پشتیبان و حافظ انقلاب اسلامی باشند و تحت هیچ شرایطی خسته و ناتوان نشوند، فرهنگ دفاع مقدس است، فرهنگی که ریشه در مقاومت و ایستادگی دارد.

طنین فریاد «مرگ بر آمریکا» در سراسر ایران/ تیر خلاص جوانان تهرانی به ترامپ

به آتش کشیدن پرچم آمریکا و اسرائیل

جمعی از راهپیمایی کنندگان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، دقایقی قبل در خیابان طالقانی تهران، پرچم‌های «آمریکا»، «انگلیس» و «رژیم صهیونیستی» را آتش زدند. آن‌ها ضمن سردادن شعار‌های ضد استکباری «مرگ‌بر آمریکا»، «مرگ‌بر انگلیس» و «مرگ‌بر اسرائیل»، مخالفت خود را با لایحه «FATF» اعلام کرده و آن را یک لایحه استعماری عنوان کردند.

طنین فریاد «مرگ بر آمریکا» در سراسر ایران/ مذاکره با آمریکا هیچ دستاوردی ندارد

اسارت ترامپ در تهران و تابوت آن

راهپیمایی کنندگان با خلق تصویری از دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده، اسارت وی را به جهانیان نشان دادند.

طنین فریاد «مرگ بر آمریکا» در سراسر ایران/ مذاکره با آمریکا هیچ دستاوردی ندارد

طنین فریاد «مرگ بر آمریکا» در سراسر ایران/ تیر خلاص جوانان ایرانی به ترامپ+ تصاویر

یکی از راه‌های بستن راه نفوذ آمریکا، منع مذاکره است

یکی از شعارهای محوری در راهپیمایی امسال ۱۳ آبان، منع هرگونه سازش و مذاکره با آمریکاست، از این رو راهپیمایان با نصب بنری بزرگ از فرمایش رهبر انقلاب که فرموده بودند «یکی از راه‌های بستنِ راه نفوذ آمریکا، منع مذاکره است»، مواضع خود را برای طرفداران مذاکره مستقیم با آمریکا روشن کردند.

طنین فریاد «مرگ بر آمریکا» در سراسر ایران/ مذاکره با آمریکا هیچ دستاوردی ندارد

تکثیر اقدام مهدی ترابی در راهپیمایی 13 آبان

مردم تهران که امروز ۱۳ آبان در راهپیمایی روز ملی مبارزه با استکبار در برابر لانه جاسوسی سابق آمریکا حضور یافته بودند، از حرکت مهدی ترابی بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس بعد از به ثمر رساندن یکی از گلهایش حمایت کردند.

طنین فریاد «مرگ بر آمریکا» در سراسر ایران/ تیر خلاص جوانان تهرانی به ترامپ+ تصاویر

نمایش پایان روح الله زم

در مراسم سالروز 13 آبان امسال، بنری نصب شده است که تصاویر برخی عوامل سرویس‌های امنیتی دشمن از جمله «عبدالمالک ریگی»، «مسیح علینژاد»، «روح‌الله زم» و «مریم رجوی» در آن دیده می‌شود.

طنین فریاد «مرگ بر آمریکا» در سراسر ایران/ مذاکره با آمریکا هیچ دستاوردی ندارد

سرلشکر موسوی: ۱۳ آبان نماد پیروزی مستضعفان بر زورگویان است/ آمریکا با شتاب مسیر افول را طی می‌کند
فرمانده کل ارتش گفت: ۱۳ آبان به مستضعفان و مسلمانان عالم نشان داد که می‌توانند، در برابر غارتگران، چپاول‌گران و زورگویان متفرعن و زیاده‌طلب، راه مقاومت و ایستادگی را برگزینند و در این راه پیروز شوند.

طنین فریاد «مرگ بر آمریکا» در سراسر ایران/ تیر خلاص جوانان ایرانی به ترامپ+ تصاویر

متن کامل بیانیه ۱۳ آبان

بسم الله الرحمن الرحیم

(۱۳ آبان نماد مبارزه با نظام سلطه و تاکید بر استقلال ملت است)

۱۳ آبان نگینی درخشان در تاریخ استکبارستیزی ملت ایران است. روزی­ است که انقلاب اسلامی با نثار خون دانش ­آموزان و دانشجویان جاودانه شد.

امروز روزی است که دانشجویان پیرو خط امام، آخرین لانه فساد و جاسوسی شیطان بزرگ آمریکا را در ایران به تسخیر درآوردند. این حماسه به قدری شکوهمند بود که پیر مُرشِدمان آن را انقلاب دوم، و حتی مهم­‌تر و بزرگ­تر از انقلاب اول خواند. و حالا ما دانش­‌آموزان و سربازان کوچک این خاک با هم عهد می­‌بندیم، که هفت توصیه رهبر عزیزمان را در بیانیه گام دوم که خِطاب به جوانان بوده را اجرا کنیم.

ما دانش­ آموزان عهد می­‌بندیم که در مسیر علم و پژوهش، به حدی برسیم که هر کسی که بخواهد به علمی دست پیدا کند، مجبور شود زبان فارسی را فرا گیرد و در این مسیر علاوه بر علم و پژوهش، عهد می­بندیم وظیفه خود را در مدرسه با فعالیت منسجم در تشکل­‌های اَمین دانش آموزی ایفا نماییم.

ما دانش ­آموزان عهد می­‌بندیم که با وجود تهاجم‌های ضدمعنویت و ضداخلاق، که از سوی غرب و شرق ما را تهدید می­‌کند، با تقویت منش اخلاقی و رفتاری خود، بر اساس اسلام ناب محمدی (ص) آن را در جامعه نیز تقویت کنیم.

ما با مولایمان عهد می­بندیم طبق آنچه فرمودید راه حل اقتصاد و مشکلات کشور را از طریق بوسه زدن بر پنجه‌های گرگ نمی‌­بینیم. و با شما عهد می­‌بندیم این مشکلات را در کشور با مدیریت صحیح و جهادی حل کنیم و پنجه­‌های استکبار رو به افول را در هم شکنیم.

ما دانش­‌آموزان با شما رهبر فرزانه عهد می‌­بندیم که برای مبارزه با هر نوع فساد که از طرف مسئولین و غیر مسئولین باشد، از تمام نیرویمان استفاده کنیم و تلاش می­‌کنیم در راه عدالت که در صدر هدف­‌های اولیه همه بعثت­‌های الهی بوده و در جمهوری اسلامی نیز دارای همان شان و جایگاه است شکاف­‌های طبقاتی در جامعه از بین برود و همان­طور که به ما امید دادید، امیدتان را ناامید نمی­‌کنیم.

ما نوجوانان دانش ­آموز با شما عهد می‌­بندیم که برای استقلال و آزادی کشور که بر اساس اخلاق و قانون باشد این دو را حفظ کنیم و در این راه کنار شما ایستاده‌ایم تا اوج افتخار و عزت را برای نظام مقدس جمهوری اسلامی به ارمغان آوریم.

ای رهبر عزیرتر از جانمان

ما با شما عهد می‌­بندیم که به فضل خدا در آینده­ای نه چندان دور به عنوان مدیران جهادی این جامعه، عزت ملی کشورمان را حفظ کنیم و رفاه و معیشت شایسته مردم و مستضعفین کشور را فراهم آوریم.

ما جوانان با شما عهد می­‌بندیم که در مواجهه با توطئه غرب برای ترویج سبک زندگی غربی با همتی جهادی و هوشمندانه به طور همه جانبه با آن مقابله کنیم و امروز همگام با سایر سربازان مهدی صاحب الزمان (عج) اینجا دور هم جمع شده‌­ایم تا بگوییم ما نسل چهارم و پنجم انقلاب اسلامی بیداریم و قطعا کابوس سال­‌های آینده استکباران عالم خواهیم بود.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

طنین فریاد «مرگ بر آمریکا» در سراسر ایران/ تیر خلاص جوانان ایرانی به ترامپ+ تصاویر

انتهای پیام/ 411

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار