به روز شده در: ۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۱
لاریجانی:
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شرایط کنونی زمینه برای توسعه همکاری‌های ایران و آذربایجان فراهم است، گفت: مجلس برای گسترش همکاری‌های پارلمانی با کشور آذربایجان محدودیتی قائل نیست.
کد خبر: ۳۶۸۸۸۰
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۲ - 04November 2019

ظرفیت‌های روابط ایران و آذربایجان فعال شودبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (دوشنبه) 13 آبان با «بنیاد حسین اف» سفیر کشور آذربایجان در تهران دیدار و گفت‌وگو کرد.

لاریجانی در ابتدای این دیدار، با اشاره به روابط صمیمانه و ریشه‌ای دو کشور ایران و آذربایجان، گفت: مردم و مسئولان ایران همواره علاقه مند به گسترش روابط و همکاری با کشور آذربایجان هستند و خوشبختانه این روحیه در دو کشور وجود دارد.

وی بر لزوم گسترش همکاری‌های پارلمانی ایران و آذربایجان تأکید کرد و گفت: مجلس شورای اسلامی برای گسترش همکاری‌های پارلمانی با کشور آذربایجان محدودیتی قائل نبوده و روابط باید در تمام زمینه‌ها تسهیل شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در شرایط کنونی فضای بسیار خوبی برای تقویت همکاری‌ها و مناسبات اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی بین ایران و آذربایجان فراهم است، از این رو مسئولان دو کشور باید در راستای فعال سازی این ظرفیت ها تلاش کنند.

لاریجانی تصریح کرد:  توسعه روابط اقتصادی و صنعتی از جمله همکاری های کشاورزی، شهرسازی و حمل و نقل بین دو کشور ایران و آذربایجان ضروری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

در ادامه این دیدار، «بنیاد حسین اف» سفیر کشور آذربایجان در تهران، روابط دو کشور ایران و آذربایجان را گسترده و تاریخی توصیف کرد و گفت: باکو همواره از توسعه همکاری ها و مبادلات میان دو کشور حمایت می‌کند و روند همکاری ها در مسیر گسترش است.

وی با بیان اینکه روابط ایران و آذربایجان در شرایط کنونی در بهترین دوران تاریخی خود قرار دارد، تصریح کرد: خوشبختانه روابط دو کشور در حوزه های مختلف از جمله همکاری های اقتصادی و صنعتی مانند حمل و نقل، راه آهن، مبادلات اقتصادی، شهرسازی، صنایع کشاورزی، امور گمرکی و همکاری های اجتماعی و فرهنگی از جمله گردشگری سلامت و امور دانشگاهی در حال گسترش است.

سفیر کشور آذربایجان در تهران، با اشاره به تمهیدات صورت گرفته برای توسعه گردشگری میان دو کشور ایران و آذربایجان، گفت: در کشور آذربایجان تسهیلاتی برای تقویت حوزه گردشگری میان دو ملت انجام شده و امیدواریم با این اقدامات، در آینده‌ای نزدیک شاهد تقویت این بخش باشیم، از طرف دیگر سهم سرمایه گذاری متقابل بین دو کشور ایران و آذربایجان در حال افزایش است.

انتهای پیام/ 131

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار