به روز شده در: ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۵
توئیت ظریف پس از اعلام گام چهارم؛
وزیر امور خارجه گفت: راه آسان برای اتحادیه اروپا این است که به تعهدات خود پایبند بماند تا ما نیز از اقدامات خود بازگردیم.
کد خبر: ۳۶۹۰۷۸
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۵ - 05November 2019

اروپا به تعهدات خود پایبند باشدبه گزارش گروه سیاست خارجی دفاع‎پرس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در توییتی درباره گام چهارم کاهش تعهدات برجام، نوشت: پاسخ ما به باج‌خواهی و تروریسم اقتصادی آمریکا با چیزی که به دونالد ترامپ باورانده شده بود، متفاوت است.

وی در ادامه مطلب خود با بیان اینگه گام چهارم ما در جهت تعلیق یکی از ماده‌های برجام به عنوان راه حلی علیه تخلفات آمریکا و تروئیکای اروپایی در بند ۳۶ این توافق، پیش‌بینی شده است، آورده است: راه آسان برای اتحادیه اروپا و سه کشور اروپایی این است که به تعهدات خود پایبند بمانند تا ما نیز از اقدامات خود بازگردیم.

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور امروز در مراسم افتتاح کارخانه نوآوری آزادی ضمن اعلام گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران، اعلام کرده بود: از فردا گام چهارم کاهش تعهدات برجام را بر می داریم، و گازدهی را در فردو آغاز می کنیم.

پس از اعلام رئیس جمهور و دستور وی به سازمان انرژی اتمی برای آغاز گازدهی در تاسیسات فردو، نامه ایران درباره برنامه گازدهی در تاسیسات فردو تحویل آژانس بین المللی اتمی شد.

همچنین علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در گفتگویی اعلام کرد: فردا با حضور بازرس آژانس، غنی سازی اورانیوم تا پنج درصد و همچنین غنی سازی ایزوتوپ‌های پایدار در تاسیسات هسته‌ای شهید علی محمدی (فُردو) آغاز می‌شود.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها