به روز شده در: ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۴
رئیس مرکز بسیج وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزاری مراسم پاسداشت شهدای هنرمند را اقدامی موثر و اثربخش دانست.
کد خبر: ۳۶۹۱۷۹
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵ - 07November 2019

پاسداشت حماسه و روح ایثار شهدا وظیفه امروز هنرمندان استبه گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، «حسین حاجی» رئیس مرکز بسیج وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: به دلیل چهلمین سالگرد تاسیس سازمان بسیج می‌بایست کاری در خور شهدا، این سرمایه‌های گرانقدر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که نقش اساسی و حق بزرگی در استقرار نظام دارند انجام می‌پذیرفت و در آستانه دهه پنجم انقلاب می‌بایست با هدف بسط و اشاعه تفکر و آرمان این طیف از شهدای عزیزمان که هنرمند بوده‌اند نیز اقدامی ویژه انجام می‌پذیرفت.

وی افزود: درجامعه هر طیف، جریان و صنفی بایستی درحد توان و ظرفیت خود درخصوص تجلیل از شهدا و نسل ماندگار دفاع مقدس اقدامی را انجام دهد و ما نیز در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که متولی امور فرهنگی و هنری هستیم با قشر مرجع و موثری به نام هنرمند سر و کار داریم که به دلیل همین مرجع بودن هنرمندان و برقراری ارتباط خلاقانه با مخاطبان‌شان بسیار مورد اهمیت هستند.

رئیس مرکز بسیج وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص رسالت ویژه هنرمندان در انتقال مفاهیم و معارف شهدای دفاع مقدس نیز گفت: هنرمندان به دلیل برخورداری از موهبت الهی و ودیعه گرانبهای هنر برای ترویج و انتشار ارزش‌های معنوی شهدا بهترین گزینه هستند و می‌توانند ارزش‌های متعالی شهدا، حماسه سازان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس را با قول و بیان هنرمندانه خویش ثبت و ضبط کنند و برای همیشه جاودان سازند.

حاجی گفت: این برنامه توسط سازمان بسیج هنرمندان کشور طراحی شده که واقعا اقدامی اثربخش و کارا در عرصه فرهنگی و هنری کشور است. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بسیج این وزارتخانه نیز بانظر بسیار مساعد و دستور جناب آقای دکتر صالحی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی باهمه توان و امکانات مادی و معنوی در برگزاری این پاسداشت از شهدای هنرمند حضوری موثر خواهد داشت.

براساس این گزارش، مراسم پاسداشت شهدای هنرمند باعنوان «شاهدان شیدایی» بیست و هفتم آبان در تالار اندیشه حوزه هنری باحضور جمعی از خانواده‌های معظم شهدا و مسئولان لشکری و کشوری و جامعه فرهنگ و هنر کشور برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ ۱۲۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار