به روز شده در: ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۶
وزیر کشور:
عبدالرضا رحمانی فضلی گفت: قبلا هم گفته‌ام که اگر لازم باشد در شب انتخابات نیز مدیران را عوض می‌کنم.
کد خبر: ۳۶۹۹۴۲
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱ - 13November 2019

لازم باشد شب انتخابات هم استانداران و فرمانداران را تغییر می‌دهمبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات وزیران و در جمع خبرنگاران در رابطه با آخرین اقدامات در مناطق زلزله‌زده اظهار داشت: آواربرداری انجام شده است و امروز رئیس جمهور دستور دادند خانه‌هایی که زیاد آسیب دیدند در چادر ساکن نشوند و بتواند مسکن اجاره کنند. در زمینه طرح ساخت، بنیاد مسکن حضور داشته و بازدید کرده است. ان‌شاءالله تا هفته آینده پس از ارزیابی‌های نهایی از منابع، موارد را بررسی و در اسرع وقت انجام می‌دهیم.  

وی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود میان شهرداری و راهنمایی و رانندگی مشکلی در رابطه با آلودگی هوا وجود دارد این را تایید می‌کنید؟ عنوان کرد: مشکلی وجود ندارد. بخشی از تهران ترافیک واقعا سنگین بود و مشکل ایجاد می‌کرد که دستور داده شد فعلا نمایشگاه بسته شود. روز گذشته هم ستاد رسیدگی به همین امر در تهران تشکیل شد. ان‌شاءالله با تصمیماتی که می‌گیرند برخی کارهای مهندسی هم صورت بگیرد تا مشکل حل شود. امروز هم بنده عرض کردم با جدیت بیشتری به این موضوع وارد شوند و دستگاه‌ها را مکلف به عمل به وظایفشان کنند.  

وزیر کشور در رابطه با انتقاد آیت‌الله جنتی از تغییر زیاد استانداران و فرمانداران و اینکه آیا این تغییرات زیاد است؟ خاطرنشان کرد: تغییرات استانداران و فرمانداران در اختیار وزیر کشور است. وزیر کشور بنا بر مسئولیتی که دارد هر زمانی احساس کند منافع مردم، اجرای قانون و انجام مسئولیت‌ها در جابجایی استانداران و فرمانداران است ما حتما این کار را انجام می‌دهیم. قبلا هم عرض کردم حتی اگر شب انتخابات هم باشد من این کار را انجام می‌دهم.  

رحمانی فضلی افزود: در این خصوصی که ایشان فرمودند قبلا هم حضوری توضیح داده بودم. ما با قانونی در مجلس مواجه شدیم که مربوط به بحث بازنشستگان بود. حدود ۱۶ استاندار داشتیم که بازنشسته بودند که طبق قانون باید تغییر می‌کردند. حدود ۲ استاندار هم جابجا شدند، زیرا پست‌های بالاتری مانند تامین اجتماعی گرفتند.  

وی تصریح کرد: فرمانداران و معاون سیاسی استانداران هم به همین منوال بوده است. مابقی موارد هم هر زمان تشخیص دهیم انجام می‌دهیم اما اینکه آیا در مسیر انتخابات است یا نیست باید بگویم قطعا در جهت اجرای صحیح قانونی و سالم انتخابات است. اینکه پیشاپیش حدس بزنیم یا بر مبنای برخی گزارشات به فرمانداران و استانداران مسائلی بدون اثبات گفته شود، این شبهه افکندن در امر مشارکت در انتخابات است که موجب دلسردی مردم و خلاف نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی است.  

وزیر کشور ادامه داد: خواهش من این است در حوزه نظارت نیز همین جدیت وجود داشته باشد که ان‌شاءالله در نظارت و اجرا صدا و سیما، قوه قضائیه و همه در کنار هم کمک کنیم تا انتخابات سالم و در بستر امن انجام شود. محال است بگذارم حق قانونی هیچکس از بین برود و به همه اطمینان می‌دهم هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. متعدد از وزارت کشور در بحث انتخابات شکایت شد و با ورود قوه قضائیه بیش از ۸۸ درصد تبرئه شدند. باید فضا را آرام نگه داریم و از بیان این مسائل جلوگیری شود، زیرا فضای جامعه به نشاط سیاسی و اجتماعی نیاز دارد.

انتهای پیام/ 151

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار