به روز شده در: ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۰۳:۲۵
رئیس جمهور سوریه در مصاحبه با شبکه راشا تودی تاکید کرد که دمشق هرگز با تقسیم سوریه موافقت نخواهد کرد.
کد خبر: ۳۷۰۲۰۳
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰ - 15November 2019

بشار اسد: ترکیه از سوریه خارج شودبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، بشار اسد رئیس جمهور سوریه در مصاحبه با شبکه راشا تودی تاکید کرد که دمشق هرگز با تقسیم سوریه موافقت نخواهد کرد.

اسد با اشاره به توافق سوچی میان روسای جمهور روسیه و ترکیه گفت: «بعد از حصول توافق سوچی الان باید به ترکیه بگوییم خب باید شروع به خروج از خاک سوریه کنید.کسی باور نمی‌کند که ترکیه در صدد بازگرداندن میلیون‌ها پناهنده سوری به مناطق شمالی سوریه با هدف بشردوستانه است. بلکه هدف ترکیه فریبکاری است.»

به نوشته خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) بشار اسد با اشاره به حضور روسیه در کشورش گفت : «این حضور نظامی در چارچوب «توازن بین‌المللی» است؛ چرا که جهان امروز نه در چارچوب قوانین بین‌المللی بلکه بر مبنای معیارهای قدرت پیش می‌رود. قدرت نظامی روسیه برای توازن بین‌المللی مهم است. روسیه کشور بزرگی است و مسئولیت‌هایی در سطح جهانی دارد. این مسئولیت‌ها می‌تواند در خدمت جهان و مردم روسیه باشد. روسیه گزینه دیگری در مقابل خود ندارد یا باید نقش یک کشور بزرگ را بازی کند یا کنار بکشد؛ که این برای جهان خوب نیست.»

اسد هدف دیگر حضور روسیه در سوریه را مبارزه با تروریسم دانست و تأکید کرد که نمی‌توان با تروریسم در مکان خودش مبارزه کرد بلکه باید با تروریسم در تمامی جهان مقابله کرد.

رئیس‌جمهور سوریه در خصوص کردهای این کشور نیز گفت: «آمریکا با حمایت از گروههای کُرد و به دست گرفتن رهبری آنها تلاش دارد تا  چنین وانمود کند که این منطقه کردی است تا کردها را با دیگر گروهها وارد درگیری کند. اما پس از هفت سال جنگ بیشتر مردم متوجه اهمیت وحدت با حکومت بدون توجه به اختلافات سیاسی شده‌اند.»

اسد تأکید کرد که جنگ خیلی چیزها را در جامعه تغییر داده اما این بدین منظور نیست که باید به سمت تجریه کشور یا زیرپا گذاشتن قانون اساسی رفت و داعیه‌های جدایی‌طلبانه تحت هیچ شرایطی پذیرفته نیست و تمامی بخش‌های جامعه سوریه از میهن و ساختارهای آن دفاع می‌کنند.

این خبر تکمیل می‌شود..

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها