به روز شده در: ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۳
تایم گزارش داد؛
یک رسانه آمریکایی می‌گوید وزیر خارجه آمریکا از بیم آنکه روند استیضاح ترامپ به آینده سیاسی‌اش لطمه بزند، قصد کناره‌گیری از مقام خود را دارد.
کد خبر: ۳۷۰۶۸۷
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۲ - 20November 2019

پمپئو قصد استعفا داردبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «تایم» به نقل از منابع آگاه از قصد مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا برای کناره‌گیری از این سِمَت با هدف تلاش برای کسب کرسی ایالت «کانزاس» در مجلس سنای فدرال خبر داد.

به گفته این منابع، قصد پمپئو این بوده که تا اویل بهار در سمت خود به عنوان رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا باقی بماند حال آنکه تحولات اخیر ازجمله استیضاح دونالد ترامپ، نه‌تنها رابطه وی با رئیس‌جمهور را تضعیف کرده بلکه همزمان به وجهه سیاسی او نیز خدشه وارد می‌کند.

با شدت گرفتن تلاش دموکرات‌های مجلس نمایندگان برای استیضاح ترامپ، پمپئو از یک سو به سُستی در قبال محافظت از دیپلمات‌های آمریکایی متهم شده که تسلیم خواست کنگره مبنی بر ادای شهادت علیه رئیس‌جمهوری این کشور شده‌اند و از سوی دیگر، هدف آتش خشم جمهوریخواهان تندرویی قرار گرفته که می‌گویند او به حد کافی رسم وفادرای را به جا نیاورده و در دفاع از ترامپ کوتاهی کرده است.

هنوز مشخص نیست که آیا ترامپ در جریان نیت پمپئو برای استعفا قرار دارد یا خیر اما اطرافیان وزیر خارجه آمریکا مدعی هستند که تمام دغدغه وی پیشبرد اهداف سیاست خارجی دولت واشنگتن است و آنچه درباره استعفا سر زبان‌ها افتاده، شایعه‌ای بیش نیست.

انتهای پیام/ 411

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها