به روز شده در: ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۴
سردار نوریان خبر داد؛
سخنگوی ناجا گفت: شناسایی عوامل تحرکات و ارتباط آن‌ها با دست‌های پشت پرده در خارج از کشور مهم‌ترین بخش مأموریت پلیس در ناآرامی‌های اخیر بود.
کد خبر: ۳۷۰۷۳۱
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰ - 20November 2019

شناسایی و دستگیری آشوبگران اغتشاشات اخیر/شهادت دو مأمور ناجا در نا آرامی‌هابه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، سردار «احمد نوریان» سخنگوی ناجا درباره اقدامات نیروی انتظامی در برخورد با آشوبگران روزهای اخیر اظهار داشت: همان‌طور که مردم عزیز در جریان هستند، پس از اجرای طرح مدیریت سوخت، شاهد اظهار نگرانی‌هایی از سوی بخشی از مردم بودیم که با اعتراضاتی همراه بود و عده‌ای فرصت‌طلب با سوء استفاده و بهره‌برداری از فضای حاکم بر جامعه، بستر برخی تحرکات خرابکارانه را به وجود آوردند.

وی افزود: در فضای این تحرکات، عناصری که عمدتاً از طیف منافقین، سلطنت‌طلب‌ها، اراذل و اوباش و در یک کلام اشرار که با سازماندهی جبهه استکبار و عوامل منطقه‌ای و داخلی آن‌ها از مطالبات مردمی سوء استفاده کرده و سعی در موج‌سواری داشتند و با تلاش برای برهم زدن نظم و امنیت، تخریب اموال عمومی، به کسب و کار مردم آسیب رسانده و باعث خسارت‌های مالی و بعضا جانی شدند و مهم‌تر از همه با ایجاد ناامنی در جامعه، رعب و وحشت ایجاد کردند که قطعا این اقدامات جز خوشحال کردن دشمنان قسم خورده جمهوری اسلامی ایران، ثمره دیگری نداشت.

سخنگوی نیروی انتظامی تصریح کرد: در این میان، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در عمل به وظایف ذاتی و قانونی، بدون تعلل، مقتدرانه و با به‌کارگیری ظرفیت‌های اطلاعاتی، انتظامی و عملیاتی خود تلاش کرد در وهله اول بروز این حوادث، به‌واسطه جو هیجانی که در جامعه ایجاد شده بود، با هوشیاری وارد عمل شود، آرام کردن جو هیجانی از یک سو و جلوگیری از تعرض به جان و مال مردم در برابر تحرک کور و تخریب‌گرانه اشرار در گام اول و در مرحله بعدی با بررسی ابعاد موضوع با بهره‌گیری از راهبرد کنترل و مدیریت بحران، جداسازی صف مردم از اشرار را در دستور کار قرار داد که البته بیانات حکیمانه رهبر معظم انقلاب به این جداسازی کمک کرد و آبی بود بر آتش بزرگی که در کشور شعله‌ور شده بود.

سردار نوریان اعلام کرد: تمرکز بر روی عناصر اصلی و گردانندگان صحنه‌ای و جلوگیری از حجم تخریب‌ها و گسترش ناامنی‌ها گام بعدی بود؛ در واقع اقدامات اطلاعاتی، شناسایی عوامل این تحرکات و ارتباط آن‌ها با دست‌های پشت پرده در خارج از کشور مهم‌ترین بخش مأموریت ناجا بود که با همکاری نیرو‌های جان بر کف بسیج و سایر دستگاه‌های امنیتی و همراهی مردم به نتیجه رسید و تعداد قابل توجهی از اشرار و عناصر آشوبگر دستگیر شدند.

وی عنوان کرد: مدیریت هوشمندانه و با اقتدار حوادث اخیر که در مدت زمان چند روزه به پایان رسید، در مقایسه با عمق و گستردگی، خشونت‌آمیز بودن، حجم تخریب‌گری، غارت اموال عمومی و مردمی توسط اشرار، کار بزرگی توسط پلیس بود که می‌طلبد رسانه‌ها و صاحب‌نظران در روشنگری و آگاه‌سازی بیشتر اذهان عمومی اقدام کنند.

سردار نوریان تصریح کررد: بنده از همین‌جا از مردم عزیز بابصیرت، ولایت‌مدار، فهیم و انقلابی ایران اسلامی که هوشمندانه سرنخ این تحرکات را به خوبی تشخیص دادند که این آشوب‌گری‌ها در جهت مطالبات آن‌ها و منافع عمومی جامعه نیست و به موقع صف خود را از اشرار و تخریب‌کنندگان اموال عمومی و مردم جدا کردند، تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: از حساس‌ترین بخش اجرای مأموریت پلیس تشخیص و جداسازی صف مردم عادی که به آن‌ها آسیبی نرسد، در عین حال برخورد قاطع با اشرار بود و می‌طلبید نیرو‌های عمل‌کننده با سعه صدر، هوشمندی و در عین حال با اقتدار و صلابت برخورد کنند. واقعاً تحمل همکارانم در مواجهه میدانی قابل تقدیر است؛ البته برخی از نیرو‌های پلیس در این حوادث دچار مصدومیت و مجروحیت شدند، همچنین دو تن از سبزپوشان جان برکف و مخلص به فیض رفیع شهادت نائل آمدند که از خداوند متعال علو درجات این شهیدان و همچنین شهدای عزیز بسیج را خواستاریم.

سردار نوریان مطرح کرد: همان‌طور که فرمانده محترم نیرو اعلام کردند امنیت مردم خط قرمز پلیس است، دشمنان نظام و انقلاب اسلامی بدانند که نیرو‌های وظیفه شناس، متعهد و مردمی پلیس در کنار و همراه مردم برای برقراری نظم، امنیت و آرامش جامعه از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهند کرد، ان‌شاءالله به تدریج اقدامات نیروی انتظامی، در تداوم شناسایی و دستگیری عوامل خودفروخته و آشوبگر و برخورد با برهم زنندگان نظم و امنیت، به سمع و نظر مردم شریف ایران اسلامی می‌رسد.

وی همچنین گفت: انتظار است مردم عزیز نیز در همراهی با فرزندان خود در نیروی انتظامی، هرگونه اخبار، اطلاعات و مشاهدات خود در خصوص اقدامات خرابکارانه را سریعاً به مرکز فوریت‌های پلیسی (۱۱۰) گزارش دهند.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها